Do MS chybí basketbalistkám měsíc. V přípravě otestovaly Japonsko

České basketbalistky v přípravě na mistrovství světa už odehrály sedm zápasů. Představily se v Japonsku a doma při konfrontaci s Mozambikem. Aktuálně už se chystají na karlovarský turnaj, kde od úterý do čtvrtka změří postupně síly s Koreou, Srbskem a Kanadou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mozambik české basketbalistky porazily ve dvou zápasech dohromady o 86 bodů

Mozambik české basketbalistky porazily ve dvou zápasech dohromady o 86 bodů | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Do Japonska se národní tým vydal na začátku července. V zemi vycházejícího slunce Češky odehrály pět zápasů s domácí reprezentací. Jen jeden z nich vyhrály.

„Dobrá zkušenost. Japonky mají velmi kvalitní mužstvo, které je agresivní v obraně. Mají i dlouhé hráčky. Jejich tým se hodně změnil a jsem rád, že ho holky viděly,“ pochvaloval si herní prověrku trenér Lubor Blažek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dojmy z přípravy českého týmu na šampionát sbíral Pavel Petr

Zápasy s Japonskem sjednala basketbalová federace s předstihem. Los mistrovství světa oba soupeře poslal do jedné skupiny. Oba týmy se také potkají na přípravném turnaji v Turecku.

„Když jsem se dozvěděl, že je budeme mít ve skupině, tak jsem váhal, ale po vzájemné dohodě jsme se domluvili, že naši návštěvu v Japonsku rušit nebudeme a upřednostníme basketbal před taktikou. Bylo to pro nás velice důležité,“ vysvětloval Lubor Blažek.

Naprosto odlišnou konfrontaci nabídly dva trutnovské duely s Mozambikem. Češky je vyhrály o 37 a o 49 bodů. Podle Blažka jde o ideálního soupeře pro aktuální období přípravy.

„S basketbalem začínáme, padesát procent přípravy stále věnujeme kondici. Je potřeba hrát s takovými týmy. Hrají rukama, tvrdě a nečistě. Hrát s nimi je náročnější psychicky a v téhle oblasti máme stále rezervy.“

Romana Hejdová se cítí stejně dobře jako před zraněním kolena | Foto: Pavel Petr

V sestavě národního týmu se objevují zkušené hráčky a vedle nich také nové tváře. V poslední době reprezentace prošla výraznou obměnou. K těm nejmladším patří dnes už bývalá opora mladoboleslavské Slovanky Monika Satoranská.

„Mám nováčkovskou roli. Musím se učit od zkušenějších,“ má jasno o své pozici.

Reprezentační pozvánka ji potěšila: „Vůbec jsem nominaci nečekala. V lize je hodně veliká konkurence na křídlech. Byla jsem docela překvapená,“ přiznala Monika Satoranská.

Hejdová je po zranění opět stoprocentní

Naopak stálicí v družstvu trenéra Lubora Blažka se už stala Romana Hejdová. Po odchodu z Brna uplynulou sezónu odehrála ve Francii a roční zahraniční angažmá jí prospělo.

„Určitě jsem se posunula. Minulý rok jsem po zranění kolene nebyla rozehraná, ale teď jsem se zase posunula zpátky. Pro mě je čest být v národním týmu a uvidíme, jaké výkony budu předvádět,“ svěřila se Romana Hejdová.

České basketbalistky během přípravného duelu s Mozambikem | Foto: Pavel Petr

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme