Festival amatérského divadla Jiráskův Hronov zahájí představení Tři sestry

Do Hronova na Náchodsku znovu míří stovky příznivců amatérského divadla. Na 84. ročníku mezinárodního festivalu Jiráskův Hronov se představí rekordní počet 42 souborů, které odehrají celkem 107 představení. Vedle klasické činohry to bude například opera nebo loutkové divadlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hronov - Jiráskovo divadlo | Foto: Martin Karlík

„Festival začínáme v Jiráskově divadle, v 16:30 začínají hrát divadelní soubory Jiráskova divadla Hronov přestavení Tři sestry,“ říká ředitelka kulturního střediska Hronov Marcela Kolertová.

„Budeme tu mít i nejstarší amatérský soubor v České republice, což je divadelní soubor Krakonoš z Vysoké nad Jizerou,“ láká Kolertová.

Zájem o jednotlivá představení je podle ní velký. „Někdy ani nezvládneme veškerou poptávku. V tuto chvíli už je polovina všech představení vyprodaná,“ upozorňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Marcelou Kolertovou, jednou z organizátorek festivalu Jiráskův Hronov, si povídal Václav Plecháček

Festival ale bude mít také bohatý doprovodný program.

„Letos se odehrává převážně v parku Aloise Jiráska, kde diváci uslyší Pink Floyd Revival Czech, pana Kalouska s kapelou, budeme mít pohádky pro děti, Rock Fest, objeví se i jazz, country, folk, takže každý si za ten týden (do 9. srpna, pozn. red.) přijde na své,“ uzavírá jedna z organizátorek festivalu.

Mezinárodní festival amatérského divadla Jiráskův Hronov je nejstarším svého druhu v Evropě.

Václav Plecháček, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme