Kornfeil vyrovnal nejlepší výsledek v kariéře, v Malajsii dojel druhý

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil zazářil na okruhu Sepang v Malajsii. Ustál závod plný pádů a po předčasném ukončení třídy Moto3 byl klasifikován jako třetí. Vyrovnal tak své kariérní maximum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Kornfeil si na Masarykově okruhu dojel pro 9. místo | Foto: Petr Bušta

Kvalifikace se Jakubu Kornfeilovi příliš nepovedla a na startu v Sepangu stál až na 15. místě, jenže. Trať v Malajsii byla pro jezdce kategorie Moto3 velmi složitá. První hromadný pád přišel hned po startu, další ve třetím kole.

Z páté řady tak byl 23letý Čech najednou na druhém místě za suverénně vedoucím Italem Francescem Bagnaiou.

Ve 14. kole bojoval jezdec Hondy o druhé místo s Nizozemcem Bendesneyderem. Oba netušili, jak moc je souboj důležitý. Za nimi totiž padali další jezdci a když svou motorku položila i Španělka Maria Herrerová, byly vyvěšeny červené vlajky a závod byl ukončen.

Komisaři rozhodli, že se budou počítat výsledky po 14. kole z 18. A protože byl Kornfeil předjet až v nájezdu do kola patnáctého, byl klasifikován jako druhý. Vyrovnal tak svůj nejlepší výsledek v kariéře, který zajel vloni v Silverstone.

V průběžném pořadí třídy Moto3 se Jakub Kornfeil posunul z jedenáctého místa na osmé. Sezonu uzavře závod ve Valencii, kde byl rodák z Kyjova v minulé sezoně třetí.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru