Českobudějovické centrum pro narkomany má otevřeno déle. Kvůli mrazu

Kruté mrazy trápí v těchto dnech každého člověk. Lidí bez přístřeší jsou však v Českých Budějovicích desítky. Přijíždějí tam totiž z celého kraje. Azylové domy už vyhlásily krizový režim a kontaktní centrum Prevent, které pomáhá drogově závislým, je mimořádně otevřeno i o tomto víkendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontaktní místnost občanského sdružení Prevent | Foto: Občanské sdružení Prevent

Rozhodnutí padlo těsně před víkendem a pracovníci centra to oznamovali všem, kteří přišli. Informaci si pak narkomani šíří dál mezi sebou. Většina jich do Preventu ale chodí v těchto mrazivých dnech prakticky denně.

Mimořádný provoz všichni uvítali. Klienti ocenili zejména, že zde mohou strávit čas a zahřát se, dát si polévku a čaj.

„Výměna je dobrá, protože aspoň nemusím používat jednu buchnu třeba desetkrát,“ říká jeden z klientů a oceňuje také, že je zde dostupný telefon, který nezbytně potřebuje při hledání práce.

Klienti mají také zdarma k dispozici internet. Hlavně se ale potřebují ohřát.

Včera jich přišlo celkem dvacet pět. Rozšířená otevírací doba českobudějovického kontaktního centra potrvá minimálně do pátku. Pokud silné mrazy vydrží , bude zvláštní režim i příští víkend.

Pavlína Fendeková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme