Cestu do Krkonoš stále blokují práce na silnicích, zdržení od Jičína je až 30 minut

Už od jara blokují cestu do Krkonoš práce na silnicích. V současné době se jedná o kompletní uzavírku silnice první třídy v Rudníku, semafory ve Studenci a v Nové Pace. Zdržení od Jičína tak bývá ve špičce až 30 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní omezení | Foto: František Tichý

„Když jsme tam nedávno jeli, strašně dlouho jsme čekali na semaforu. Když jsme pak měli zelenou, nemohli jsme vyjet, protože v protisměru pořád projížděla auta. Řidiči jsou asi nervózní a nechtějí čekat, ale je to dost nepříjemné,“ popisuje svoji zkušenost s průjezdem Novou Pakou řidička Jana Erbenová.

V ranní špičce, která je až do 10 hodin dopoledne, může průjezd Novou Pakou trvat až 30 minut.

„Řidiči musejí mít strpení. Stav vozovky už byl bohužel havarijní a nedalo se nic jiného dělat. Objížďky tam zajistit nejdou,“ říká Miroslav Gregor z Ředitelství silnic a dálnic.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cestu do Krkonoš blokují už od jara práce na silnicích. Více o omezeních zjišťovala Hana Novotná

Silnici I/16 opravuje ředitelství silnic a dálnic z toho důvodu, že se kvůli výkupům pozemků stále oddaluje stavba obchvatu Nové Paky a silnice ve městě velkým provozem trpí.

Na cestě od Jičína do Krkonoš nás pak podle manažerka stavby Jany Jiráňové čeká menší zdržení ve Studenci: „Je tam trochu změna oproti původnímu harmonogramu. Nebude celková uzavírka, Studenec bude uvnitř průjezdný na poloviční trasy.“

Ve Studenci se projíždí po vyfrézované polovině silnice a na semafory, provoz je tedy pomalejší, ale zdržení je do 5 minut. Další zdržení čeká řidiče na cestě od Trutnova. Zcela uzavřená je od 1. září silnice I. třídy v Rudníku a objíždí se přes Janské Lázně nebo Fořt.

Všechny zmíněné stavby by měly být hotové do konce listopadu a připravené na plný provoz v zimní sezoně.

Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme