Činoherák Ústí odehrál první premiéru nové sezóny, i přes zákaz stavebního úřadu

V Ústí nad Labem se dnes odehrála ostře sledovaná premiéra. Divadelní soubor Činoherák Ústí, který pokračuje v tradici zaniklého Činoherního studia, uvedl hru britského autora Martina McDonagha - Kráska z Leenane. Spolek inscenaci hrál v bývalém kině Hraničář i přes zákaz ze strany stavebního úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chystaná premiéra Činoheráku Ústí | Foto: Jan Bachorík

Premiéra nové sezóny skončila několikaminutovým potleskem. Všech 300 míst v hledišti bylo obsazených. Stavební úřad ale spolku zakázal v budově hrát.

Podle šéfa ústeckého stavebního úřadu Vlastimila Hudečka chybí k novým prostorům vyjádření hasičů nebo krajské hygieny a spolek, který má budovu v pronájmu od společnosti Falcon, provedl nepovolené stavební úpravy.

Přehrát

00:00 / 00:00

O první premiéře divadelního souboru Činoherák Ústí a jeho problémech se stavebním úřadem informoval redaktor Jan Bachorík

Úřad vytýká hlavně stavbu nových příček nebo pódia. Spolek Činoherák Ústí, který má budovu Hraničáře v pronájmu od společnosti Falcon, uznává, že úpravy u příček jsou problémem.

„V jedné výtce u příček se jedná o spornou záležitost. Rozhodli jsme se, že je nebudeme využívat,“ říká Ondřej Klein z Činoheráku Ústí. Námitky stavebního úřadu proti jevišti ale vnímají jako neopodstatněné.

Úředníci už zahájili řízení o odstranění stavby a hrozí uložením pokuty ve výši až půl milionu korun.

Současný spolek Činoherák, ve kterém účinkují lidé z bývalého Činoherního studia, potřeboval nové místo pro divadlo. Původní Činoherní studio totiž na začátku tohoto roku skončilo. Důvodem byla změna ve financování činohry ze strany města a následné neshody.

Jan Bachorík, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme