Do sportovní síně slávy vstoupil v Bělé pod Bezdězem fotbalista Jaroslav Verner

V několika městech na Mladoboleslavsku se během února a března volí nejlepší sportovci uplynulého roku. Vítěze už znají v Bělé pod Bezdězem. Do síně slávy tam vstoupil fotbalista Jaroslav Verner.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Verner s manželkou | Foto: Jana Huzilová

„Přišel jsem sem v roce 1957 a hráli jsme na špatné trávě, i když se to pak změnilo úplně v škváru, protože tráva dříve skutečně nevydržela nic,“ zavzpomínal více než sedmdesátiletý, ale stále čilý sportovec na své začátky.

„Házená a fotbal byly taková přednost, i když později se tady hrál výborně i stolní tenis. Dnes jsou samozřejmě bělské podmínky výborné, jenomže trošku schází takový ten přístup mládeže,“ postěžoval si Verner.

O umístění fotbalisty do síně slávy rozhodla rada města. „Vybírá z kandidátů, které navrhují sportovní oddíly. Pan Verner byl kandidátem za klub fotbalu,“ vysvětlila hlavní organizátorka ankety Sportovec Bělé pod Bezdězem Kamila Galetková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorku Janu Huzilovou zaujal příběh fotbalového nadšence

„Myslím, že to byla správná volba. Měli by být oceňováni lidé, kteří tomu sportu na místní úrovni skutečně něco dali,“ dodala.

Oceněný sportovec prý s takovým výsledkem nepočítal. „Dost mě to překvapilo, i když jsem očekával, že si jednou snad někdo taky vzpomene, že jsem fotbalu věnoval celý život. Ale určitě mě to potěšilo a jsem rád, že se z toho může člověk tak těšit,“ připustil Verner.

Jedním z těch, kdo mu ocenění předali, byl i šéftrenér hokejové reprezentace Slavomír Lener.

„Bude to ještě možná trvat několik generací, než se nám podaří propojit historii se současností a s budoucností, aby si mladí uvědomili, co ti zkušenější a starší vlastně museli podstoupit, aby se dostali na nějakou úroveň,“ upozornil.

Jana Huzilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme