Janoušek stáhl stížnost na to, že mu soud nepřerušil trest ze zdravotních důvodů

Podnikatel Roman Janoušek už nebude usilovat o propuštění z vězení kvůli zdravotnímu stavu. Stáhl totiž stížnost na rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který mu nevyhověl přerušit trest. Janoušek věří v dovolání u Nejvyššího soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lobbista Roman Janoušek | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Klient mě požádal, abych tu žádost vzal zpět, neb má pocit, a podle mě správný, že se stížností by ten spis odešel na Vrchní soud do Olomouce, a on potřebuje, aby se rozhodlo o tom dovolání,“ vysvětlil České televizi Janouškův obhájce Vít Široký.

Lobbista Roman Janoušek narazil v pražské Vyskočilově ulici v březnu 2012 do auta před sebou, kolizi však neřešil a jel dál. Když na následující křižovatce zastavil na červenou, 51letá řidička nabouraného vozu se postavila před jeho vůz. Janoušek ji srazil a z místa nehody ujel. Když ho policisté nedlouho poté dostihli, nadýchal podnikatel 2,2 promile.

Městský soud v Praze loni v dubnu Janouška odsoudil ke třem letům vězení a pěti letům zákazu řízení. Proti verdiktu se však odvolala jak obžaloba, podle níž byl trest nízký, tak obhajoba, které zase připadal nepřiměřeně vysoký. Vrchní soud v září zpřísnil trest na 4,5 roku vězení a zákaz řízení prodloužil na 7 let.

Kauza Roman Janoušek | Foto: Český rozhlas

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme