Jihočeská záchranná služba má nové výjezdové místo ve Vyšším Brodě

Provoz osmadvacáté základny zahájila Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje ve Vyšším Brodě. Nové výjezdové místo je obsazené ve dvanáctihodinovém denním provozu posádkou bez lékaře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovarská záchranná služba | Foto: Zdeněk Trnka

Zázemí pro posádku vzniklo v budově policie. Záchranáři zde mají pronajaté dvě místnosti a garáž pro sanitní vozidlo.

„Policie České republiky odsunula jednu ze svých posádek na Lipno a uvolnila se tam část služebny, takže jsme ve spolupráci s policií služebnu zrekonstruovali a 1. října jsme tam umístili posádku RZP do Vyššího Brodu a už je v plném provozu,“ uvedl ředitel jihočeské záchranky Marek Slabý.

Dojezdový rádius posádky pokryje především příhraniční oblast mezi obcemi Lipno nad Vltavou, Rožmitál na Šumavě a Dolní Dvořiště.

„Je to záležitost, o kterou jsme se snažili již dlouhá léta, protože ten region, byť se zdá, že kolem je dostatek posádek záchranné služby, se nachází na takovém dvacetiminutovém rozhraní všech ostatních posádek. Nehledě na to, že zejména v létě je to exponovaná destinace,“ doplnil ředitel.

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme