Karlovy Vary dokončují rekonstrukci známého vyhlídkového místa

Rekonstrukce vyhlídkového altánu u karlovarského Jeleního skoku se dostává do závěrečné etapy. Tesaři dokončují opravy nosné konstrukce dřevěné stavby. A přestože jdou práce podle plánu, turisté se budou moci do opraveného altánu podívat až na podzim.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovy Vary - Mayerův gloriet | Foto: Zdeněk Trnka

Rekonstrukce známého altánu se špičatou červenou střechou začala uplynulou zimu. Odborná tesařská firma nejdříve vyměnila nosné trámy pod podlahou. Druhá etapa rekonstrukce teď pomalu končí.

„Na hoře na Mayerově glorietu by měly být práce se dřevem hotovy během srpna. Ještě nás čeká úplně poslední fáze, kterou chceme do září, v nejhorším do začátku října také provést, a to je oprava střechy,“ upřesňuje současný stav rekonstrukce náměstek primátora Jiří Klsák.

Přehrát

00:00 / 00:00

O rekonstrukci altánu v Karlových Varech natáčel redaktor Zdeněk Trnka

Podle něho zpomaluje práce nejen obtížné místo, kde se altán nachází, ale také to, že tesaři opravují stavbu podle osvědčených historických postupů.

„Snažili jsme se, aby veškeré práce, které tady probíhají, byly pod přísným dozorem památkové péče, protože je o nejstarší vyhlídkový objekt v Karlových Varech. A rozhodně za to stojí,“ dodává Klsák.

Zatímco v zimě tesaři pracovali na terase před vyhlídkovou kavárnou Jelení skok. teď je zpravidla zastihnete přímo na skalách nad Karlovými Vary. Altán samotný zatím ale z bezpečnostních důvodů nikdo navštívit nemůže. Na opravy historické stavby byly použity dubové kmeny z blízkých karlovarských lesů.

Tesaři opravují Mayerův gloriet tradičními metodami | Foto: Zdeněk Trnka

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme