Kvůli uvolněné skále uzavřou policisté silnici z Prahy do Měchenic

Velké komplikace čekají od dnešní noci na řidiče z Měchenic u Prahy a okolí. Kvůli několika kusům uvolněné skály, které hrozí sesunutím, policisté uzavřou silnici mezi Prahou a Davlí. Uzavírka se dotkne i autobusové dopravy, která bude od zítřejšího rána jezdit jinudy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzavírka mostu v Brandýse nad Labem | Foto: Pavel Pavlas

Podle Středočeského kraje se uvolnily dva velké skalní bloky, které hrozí zřícením. Za vším je tuhá zima, která skály poškodila. Jak se teď otepluje, skalní bloky se začínají uvolňovat a mohou i spadnout.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Palvas mluví o uzavírce na silnici mezi Prahou a Davlí v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Geologové svahy v okolí Měchenic zkontrolovali v minulých dvou týdnech. Zjistili, že právě ve dvou případech hrozí bezprostřední zřícení skály.

Uzavírka silnice z Prahy do Měchenic se dotkne i autobusové dopravy. Tři linky ze směru od Davle budou končit už v Měchenicích u vlakové zastávky. Tam budou muset cestující přestoupit na náhradní vlakovou dopravu, která bude jezdit zhruba jednou za půl hodiny. Ta je doveze pouze do Vraného nad Vltavou, výjimečně některé vlaky až do Prahy.

Dopravce zavede také zvláštní autobusovou linku číslo 707, která pojede z pražského smíchovského nádraží do Vraného nad Vltavou.

Uzavírka by měla skončit 28. března.

Hanka Shánělová, Pavel Pavlas, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme