Lidé na Liberecku by si přáli, aby kraj odkoupil vysílač na Ještědu

Podle exkluzivního průzkumu společnosti ppm factum pro Český rozhlas si převážná většina obyvatel Libereckého kraje mimo jiné myslí, že nové zastupitelstvo by mělo koupit vysílač na Ještědu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ještěd - oprava pláště horského hotelu | Foto: Ivana Bernáthová

„Napříč všemi věkovými i socio-demografickými kategoriemi převažuje názor, že odkup vysílače Ještěd by měl být prioritou pro kraj - a to i přesto, že deklaruje, že k tomu nemá v současné době potřebné finanční prostředky,“ říká František Bartoš z PPM Factum.

K odkupu vysílače se podle společnosti ppm factum přiklání 71 procent respondentů. Odkup, na který nemá kraj peníze, odmítá pouze 18 procent a 11 procent občanů k tomuto problému nezaujalo stanovisko.

Specifické otázky kraje - Liberecký kraj | Foto: ppm factum

Krajské volby na Liberecku by podle průzkumů společnosti ppm factum aktuálně vyhrála levice: KSČM a ČSSD by nyní získaly od voličů shodně 19 procent hlasů. ODS by volilo 15 procent lidí. Starostové pro Liberecký kraj a Starostové a TOP 09 by podle něj získali stejně - 8 a půl procenta.

Šanci dostat se do krajského zastupitelstva mají také Změna pro Liberecký kraj a SPO Zemanovci, jejichž podpora se pohybuje kolem pětiprocentní procentní hranice.

Metodika práce s výsledky předvolebních výzkumů v krajích

Číst článek

Upozorňujeme, že volební model zachycuje momentální náladu voličů. Do říjnových voleb se mohou údaje změnit.

Dotazování se konalo 8. 9. – 17. 9. na vzorku 1049 osob, vybraných kvótním výběrem.

Předvolební průzkum, který pro své vysílání učinila ČT a zveřejnila 29. 8. by získala v Libereckém kraji získala ČSSD podporu 17,5 %, druhá KSČM 15,5 %.

Předvolební speciál s Martinem Veselovským z Liberce se zaměří i na další regionální témata kraje. Uslyšíte ho dnes na Radiožurnálu po 17. hodině. Videopřenos můžete sledovat na webu Zprávy.rozhlas.cz.

Povodně 2010 na Liberecku stále doznívají. Kraj musí řešit havarijní stav mostů

Číst článek

Lucie Husárová 1, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme