Metro zůstane uzavřené celý den, v centru Prahy nejezdí ani některé tramvaje

Doprava v Praze se dnes ráno kvůli povodni komplikuje. Nejezdí metro v centru Prahy, i některé tramvaje. Uzavřené jsou některé ulice. Policisté navíc budou na vybraných dvou desítkách křižovatkách řídit dopravu tak, aby autobusům a tramvajím zajistili přednost. Hasiči celou noc stavěli protipovodňové hráze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náhradní autobusová doprava XC | Foto: Marián Vojtek

Metro nejezdí v úsecích Dejvická - Muzeum, Smíchovské nádraží - Českomoravská a Muzeum - Kobylisy. Lidé mohou využít náhradní autobusy. Mimo provoz budou až do odvolání tramvajové linky 4, 5, 6, 8, 14, 17, 24. Dopravní podnik naopak posiluje provoz linky číslo 3 a zavedl i zvláštní tramvajovou linku 34 z Ortenova náměstí přes Palmovku do Hloubětína. Na magistrále je kvůli výluce metra vyhrazený jeden pruh pro náhradní autobusy.

„Náhradní doprava funguje v pořádku, neevidujeme žádné komplikace. Linka C má interval zhruba 90 vteřin, linky XA a XB přibližně čtyři minuty, nemůžeme zatím říci, že by Praha nějak kolabovala,“ říká mluvčí Dopravního podniku Aneta Řehková.

Vybrané úseky metra by podle ní měly být uzavřené po celý den, o tom, jaká bude situace zítra, se teprve bude rozhodovat.

Uzavřené úseky metra | Foto: Český rozhlas

S přepravou cestujících po Praze pomůžou i České dráhy. Posílí vlaky a jízdenky budou platit i na rychlíky. České dráhy hlásí 16 tratí mimo provoz, podařilo se ale zprovoznit trať mezi Prahou a Kolínem. Vlaky už také jezdí z Prahy do Ústí nad Labem.

POVODNĚ ONLINE: Stoupají dolní toky, záchranáři evakuovali stovky lidí. V Praze nejezdí část metra

Číst článek

V Praze řidiči neprojedou po Strakonické ulici, která je hlavní spojnicí mezi Prahou, Příbramí a dále jihem Čech. Silnice je uzavřena v úseku mezi Pražským okruhem a Jižní spojkou, a to v obou směrech.

Kvůli velké vodě byly uzavřeny na pravém břehu Vltavy v Modřanech také ulice Mezi Vodami, K Jezu a U Kina, rovněž ulice Voctářova v Praze 8-Libni či silnice z Podbaby směrem na Roztoky a Suchdol. Uzavřeny jsou i ulice U Záběhlického zámku, Euklidova, K Šeberáku nebo Hostivařské náměstí.

Nedostanete se kvůli záplavám do práce? Máte nárok na neplacené volno

Číst článek

Uzavřená by měla být Argentinská ulice, policie odklání dopravu přes Dělnickou ulici. Libeňský most je však také neprůjezdný. Policie zastavila provoz i na Nábřeží kapitána Jaroše pod Hlávkovým mostem, neprůjezdný je i Těšnovský tunel, dále také Povltavská ulice od Mostu Barikádníků ke sjezdu na Palmovku.

Stejně tak je uzavřená je také Křížovnická nebo Janáčkovo nábřeží. Neprůjezdná je i modřanská ulice od Mostu inteligence po Komořanskou. Projet se nedá ani Podbabskou ulicí od Únětic k Vítěznému náměstí.

V Praze-západ v Davli v ulici Kiliánská u soutoku Vltavy a Sázavy je silnice z důvodu záplavy uzavřena, stejně jako část silnice číslo 102 od Davle po ulici K Přehradám v Praze.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme