Na jihu Moravy přibylo sebevražd. Svůj život tam loni dobrovolně ukončilo 168 lidí

Na jižní Moravě přibylo sebevražd. Podle údajů Českého statistického úřadu si vloni v regionu sáhlo na život nejvíce lidí od roku 2000. Svůj život v roce 2012 dobrovolně skončilo 168 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zrcadlo, zamyšlení | Foto: Fotobanka stock.xchng

Iveta Konečná z brněnské pobočky Českého statistického úřadu doplňuje, že mužů bylo skoro pětkrát tolik co žen. „Život si vzalo sto třicet devět mužů a dvacet devět žen,“ řekla Konečná.

Jak plyne ze statistik za minulá léta, nejde o nic výjimečného. Muži volí krajní řešení častěji než ženy. Příčiny vyššího počtu sebevražd mohou podle brněnské klinické psycholožky Zuzany Spurné spočívat v současných trendech ve společnosti.

„Zřejmě ten trend toho tlaku se stupňuje. To znamená tlak ekonomický, sociální se stupňuje a zřejmě dost lidí sahá i k tomuto řešení,“ řekla Spurná.

Vůbec nejvíce sebevražd v posledních čtyřiadvaceti letech bylo v Jihomoravském kraji v roce 1992. Jedinkrát za celé období odešlo vlastní rukou ze života více než 200 lidí.

Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme