Nemocnice v Jindřichově Hradci staví nový pavilon. Ten původní přestával plnit standardy

V areálu jindřichohradecké nemocnice dnes bude slavnostně zahájena stavba pavilonu D. První pacienty by v něm mohli ošetřit už na začátku příštího roku. Nový pavilon bude stát asi 184 milionů korun, z toho 160 milionů přislíbil Jihočeský kraj. Zbytek peněz bude muset nemocnice sehnat sama.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Jindřichův Hradec | Foto: Lucie Suchánková Hochmanová | Zdroj: Český rozhlas

Stávající pavilon D nemocnice v Jindřichově Hradci byl původně vojenskou nemocnicí. Poslední rekonstrukcí prošel před 40 lety, v současnosti tak má problémy plnit hygienické standardy a není ani příliš komfortní pro pacienty.

Sídlí v něm pět oddělení – urologie, ortopedie, ORL, interní a také oddělení následné péče. Některá z nich by měla najít zázemí také v novém pavilonu D.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Lucie Hochmanová se zajímala o stavební úpravy jindřichohradecké nemocnice

„Bude šest základních standardních stanic, z toho budou dvě stanice interny, dvě stranice chirurgie a po jedné stanici neurologie a ortopedie,“ říká ředitel jindřichohradecké nemocnice Miloslav Janovský.

Nový pavilon D vyroste v podstatě na zelené louce mezi stávajícími pavilony D a C a administrativní budovou. Po přesunu oddělení bude starý pavilon D zbourán.

Mezi novým pavilonem D a pavilony C, kde pacienti najdou například gynekologii, a pavilonem E, kde sídlí ARO nebo jednotka intenzivní péče, vznikne koridor.

„Jindřichohradecká nemocnice už bude v podstatě téměř monoblokem, což je výhodné pro pacienty a jejich pohyb po nemocnici, ale samozřejmě i pro zdravotnický personál,“ dodává Janovský.

Práce na stavbě nového pavilonu D v areálu jindřichohradecké nemocnice zahájila stavební firma už 2. ledna, základní kámen ale poklepou až dnes.

Lucie Suchánková Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme