Nově otevřený obchvat Třemošné má být uzavřen kvůli hluku

Tři dny otevřený obchvat Třemošné na Plzeňsku za téměř miliardu korun má být uzavřen. Ředitelství silnic a dálnic to uložil Obvodní soud pro Prahu 4. Vyhověl tak návrhu občanského sdružení Orlík Třemošná, jehož členové si stěžují na hluk. To ale Ředitelství silnic a dálnic odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní otevření obchvatu Třemošné | Foto: Jana Kosová

Čtyřkilometrový obchvat za téměř miliardu korun se přitom celý otevřel teprve v úterý. Ředitel plzeňského Ředitelství silnic a dálnic Zdeněk Kuťák ale tvrdí, že oficiálně žádné soudní rozhodnutí nedostal.

„Tyto dokumenty nejsou opatřeny žádným razítkem ani podpisem a nám jako firmě nebyly oficiálně doručeny. Pokud by nám takové rozhodnutí bylo skutečně doručeno, pak hrozí, že bychom museli tuto přeložku do dalšího rozhodnutí soudu uzavřít,“ varoval Kuťák.

Občanské sdružení Orlík Třemošná si nechalo zpracovat studii, podle které jsou limity hluku překročeny a obrátilo se na soud.

Lidé z domů v těsné blízkosti obchvatu požadují u silnice protihlukové stěny. Problémem ale je, že stěny nebyly součástí projektu. Navíc majitelé domů si pozemky koupili i přes to, že už od devadesátých let bylo jasné, kudy trasa obchvatu povede.


Podle studie Ředitelství silnic a dálnic ale hluk normy nepřekračuje. Celý spor tak zřejmě bude muset definitivně rozhodnout až soud.


Zvětšit mapu

Igor Maňour, Jana Kosová, Monika Červená, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme