Novým předsedou pražské TOP 09 se stal Jiří Koubek, starosta Prahy-Libuše

Pražská TOP 09 vybrala nového předsedu organizace. Stal se jím Jiří Koubek, poslanec a starosta městské části Praha-Libuš. Členové strany hledali náhradu za Jiřího Vávru, který krátce po komunálních volbách po sporech s tehdejším primátorem Tomášem Hudečkem vystoupil ze strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Koubek | Zdroj: ČTK

Pražská TOP 09 si Jiřího Koubka vybrala hned v prvním kole, když získal 64 procent hlasů. Na post předsedy měl tři protikandidáty.

„Po dlouhém váhání jsem se rozhodl, že budu kandidovat. Jsem starostou, který obhájil svůj mandát v městské části Praha-Libuš, a získal jsem 40 procent hlasů," vysvětlil Koubek.

V první řadě chce obnovit spolupráci mezi vedením strany a zastupitelským klubem v zastupitelstvu hlavního města.

„Tato spolupráce je pro nás naprosto klíčová. Naši zastupitelé jsou zkušení, kompetentní, na rozdíl od zástupců nové koalice včetně paní primátorky, kteří se budou rozkoukávat, naši zastupitelé vědí, jak řešit konkrétní problémy Prahy,“ uvedl Koubek.

Sám ale členem zastupitelstva hlavního města není, což podle svých slov nebere jako nevýhodu.

„My jsme první dva roky měli úspěšného předsedu Františka Laudáta, který také nebyl členem zastupitelstva hlavního města Prahy, a bylo to období, kdy jsme volby vyhrávali,“ poznamenal nový předseda pražské TOP 09.

Podle Koubka se už také uklidnila napjatá situace v pražské TOP 09. Stranu po říjnových komunálních volbách opustili bývalý primátor Prahy Tomáš Hudeček i předseda pražské organizace Jiří Vávra.

„Mým zvolením ze čtyř kandidátů v prvním kole se ukazuje, že strana je značně jednotná. Doposud jsem nebyl členem ani předsednictva, ani krajského výboru. Nikdy jsem tedy nebyl postaven před volbu pan Hudeček versus pan Vávra,“ konstatoval Koubek.

Osmatřicetiletý Koubek je nejen starostou, ale také poslancem. Ve sněmovně je členem výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj.

mta, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme