O silvestrovské pobyty v Orlických horách je zájem. Rezervováno je už 60 procent pokojů

Řada lidí se chystá trávit příchod nového roku na horách.V těch Orlických je momentálně rezervováno už 60 procent pokojů. Některé penziony pak volné kapacity na silvestrovské oslavy nemají vůbec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Orlické hory. Turistika | Foto: Jiří Fremuth

„V současné době je obsazenost asi 85 procent a jsou tady další objednávky, takže si myslím, že skoro určitě bude obsazenost ke 100 procentům,“ říká Jiří Povolný z Deštného v Orlických horách.

V některých zařízeních už ale zájemci místo nenajdou. „Na silvestrovský týden máme obsazený celý penzion,“ potvrzuje Šárka Hejduková.

Ubytovatelé proto doporučují rezervovat si pobyt včas. Pokoj na horách lidé zřejmě seženou i později, nebudou mít ale z čeho vybírat.

„Pak už zbývají takové kapacity, které se hůře obsazují, to znamená třeba dvojlůžka, protože většinou jezdí na Silvestra rodiny nebo větší skupiny,“ vysvětluje Tomáš Prouza z informačního centra.

Přehrát

00:00 / 00:00

O silvestrovské pobyty v Orlických horách se zajímala redaktorka Kristýna Štanderová

Nejde ovšem jen o počet lůžek v pokoji nebo apartmánu, ale také o cenu. Rychleji jsou prý zabraná levnější místa.

„Daleko lépe se vyprodává to méně kvalitní zařízení, cena je tomu také adekvátní. Takže to se vyprodalo úplně první a teďka doplňujeme pouze ubytovací kapacitu na tom kvalitnějším, které je samozřejmě o to dražší,“ upřesňuje Jiří Povolný.

Méně návštěvníků bývá v Orlických horách v lednu, obsazeno je průměrně 40 procent lůžek. „Leden zatím obsazenost zhruba kolem 30 – 40 procent. Únor je pak silnější, ale leden je každý rok výrazně slabší,“ informuje Tomáš Prouza. V únoru totiž začínají jarní prázdniny.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme