Ostravský soud začal řešit případ nebezpečného pronásledování zpěváka Pachmana

V Ostravě dnes začal proces, který má objasnit nebezpečné pronásledování hudebního skladatele. Státní zástupkyně posadila na lavici obžalovaných jeho fanynku, která mu měla čtyři roky znepříjemňovat sledováním život.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvák Richard Pachman u ostravského soudu | Zdroj: ČTK

Skladatel, zpěvák a malíř Richard Pachman dnes přišel k soudu, aby svědčil o tom, co všechno zažíval.

„Během těch čtyř let mi chodily zprávy typu ‘jsi podrazák, až chcípneš a bude ležet na pitevním stole, páteř se nenajde‘,“ řekl.

Policii to nahlásil až po třech letech. Kvůli pronásledování musel také vyhledat pomoc psychologů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přelíčení u ostravského soudu sledovala Andrea Čánová

„Měl jsem pocit, že každým dnem někdo se mnou funguje. Dostával jsem zprávy, které popisovaly místo, kde bydlím, které mi vyhrožovaly smrtí mých psů, a skutečně jsem si připadal, že jsem pod kontrolou někoho, kdo si dal strašně moc záležet na tom, aby nebyl poznán. Mně chodily maily z dobrých dvaceti adres a všechny esemesky chodily z SMS bran,“ popsal Pachman.

Vyšetřovatelé zjistili, že za vším je jeho fanynka, kterou skladatel moc dobře znal. Třiatřicetiletá Renáta Gonina vešla do jednací síně s hlavou schovanou v pod bundou a mluvit nechtěla, stejně jako její rodiče.

U soudu obžalovaná odmítla vypovídat. Soudkyně proto četla z jejího prvního výslechu na policii. Tvrdila, že jí velmi nazlobilo, když jí manažerka skladatele nechala vzkaz, aby ho přestala kontaktovat.

Počítače si vybavila speciálními programy, které měly ztížit její odhalení. Policistům řekla, že všeho lituje.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme