Perný víkend měli hasiči. Zaměstnávaly je požáry, ale i spadané stromy

Stovky výjezdů mají za sebou o tomto víkendu hasiči v Česku. Zaměstnávají je požáry trávy a lesních porostů, ale i silný vítr, který lámal stromy a odnášel střechy. V Beskydech se například kvůli větru stále nedaří úplně dohasit rozsáhlý požár lesa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár lesa v Beskydech způsobil škody za miliony korun | Zdroj: ČTK

Na Jesenicku spadl strom na auto a hasiči museli na řadě míst vyjíždět i ke stromům popadaným na silnice a železniční tratě.

Na Královéhradecku a Náchodsku byli hasiči v průběhu dne přivoláni ke třem desítkám zásahů.

I tady šlo hlavně o požáry trávy na loukách a v lesních porostech. Několik jednotek také likvidovalo požár paseky a lesa nedaleko Trutnova u obce Libeč nebo na Rychnovsku v Kostelci nad Orlicí.

V celé republice hasiči během neděle napočítali 190 požárů, dlouhodobý denní průměr je přitom 55. Velký požár likvidovali hasiči u obce Vilémov na Olomoucku, kde shořelo šest hektarů lesa.

Od podvečera hoří také u Přemyslovic na Prostějovsku. Oheň tam zasáhl plochu asi deseti hektarů.

Hasiči rovněž zasahovali u řady případů, kdy stromy kvůli silnému větru popadaly na silnice. Ještě v podvečer hlásili několik poruch také energetici. Ti likvidovali větve a stromy spadané do vedení vysokého i nízkého napětí.

Na Brněnské přehradě vítr zase převrátil čtyřmetrovou jachtu a záchranáři museli z vody vytáhnout posádku.

Martin Pařízek, mta, Jana Tomková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme