Piloti vrtulníků z Náměště v létě omezí výcvik

Piloti z Náměště nad Oslavou omezí v létě výcvik. Budou ho soustředit do tří měsíců v roce. Nejvíce budou létat v květnu, červnu a září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulníkáři v Přerově skončili | Foto: Armáda ČR, Ministerstvo obrany ČR

„Je to nejen s ohledem na turisty, ale je to především s ohledem tady na okolní obce, abychom v těch letních měsících prostě nějakým způsobem trochu ulevili tomu hlukovému zatížení přilehlých obcí,“ potvrdil velitel vrtulníkové základny Jiří Vávra.

Velká část lidí v okolí základny si na letecký ruch už zvykla. „ To člověk nevnímá už ani, prostě to je úplně normální, prostě fakt když tady člověk žije, tak mi to přijde úplně normální,“ řekl místní obyvatel Otto Vlk.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výcvik pilotů helikoptér na základně v Náměšti nad Oslavou se mění. V létě ubude hluku v okolí, zjistil reportér Michal Malý

Vojenské vrtulníky budou nově létat přímo nad Dalešickou přehradou. Vyhnou se tak obydleným oblastem. Velení základny v Náměšti dnes poprvé zveřejnilo nový letový plán, který se změnil kvůli přesunu helikoptér z Přerova.

„V současné době plánujeme, že pondělí a pátek budou věnovány pouze součinnostním úkolům a záletům letecké techniky, nebo nutné údržbě letecké techniky. A organizovaná výcviková létání budou probíhat ve dnech úterý, středa a čtvrtek,“ dodal Vávra.

Hlavní výcvik skončí vždy do 23 hodin. Pak už budou pouze jednotlivé odlety a přílety na letiště.

Michal Malý, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme