Plzeň hostí čokoládový veletrh. Nabízí poučení, pobavení i ochutnávku

Plzeň se o tomto víkendu stává hlavním městem čokolády. V budově BCB, tedy v takzvané Bohemce, na Anglickém nábřeží se dnes a zítra koná čokoládová show. Sladké nebo hořké pokušení z kakaových bobů si tam mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale také ochutnat anebo koupit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čokoláda | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Pro Plzeň je veletrh čokolády mimořádnou událostí, tento veletrh totiž v minulosti hostily města jako Paříž, New York, Šanghaj nebo Moskva.

Organizátorem čokoládové show a veletrhu je Francouz, který ale výborně hovoří i česky, pan Chris Delatré. Čokolády tu nabízí deset vystavovatelů.

Přijít může opravdu každý, kdo si třeba občas rád u televize otevře tabulku čokolády, kdo miluje belgické pralinky nebo klasickou českou čokoládu nebo kdo se chce něco dozvědět o historii a výrobě čokolády či o jejím širokém použití v kuchyni.

Zájemci se mohou dozvědět o využití čokolády při výrobě palačinek, likérů, pralinek, bonboniér. Na veletrhu jsou čokolády z Francie, Švýcarska, jižní Ameriky. Nechybí ani výstava obalů čokolád , je jich údajně tisíc, jsou to staré obaly, ale i československé - od legendárních čokolád jako Zora, Orion, obaly čokolád z Belgie či Rakouska.

Je připraven i doprovodný program. Třeba výstava obrazů s použitím čokolády, čokoládový portrét prezidenta Václava Havla. Na své si přijdou děti, které si při tvůrčí dílně mohou vyrobit čokoládové kuličky.

Kuchař přímo před zraky návštěvníků připravuje různé netypické čokoládové pokrmy. Třeba vepřovou panenku se švestkami přelitou bylinkovou čokoládou s bramborovými pusinkami, kuře s čokoládou, noky s pomerančem a čokoládou, čokoládovou polévku, nebo čokoládovou pěnu s mátou.

Lidé také tyto pokrmy mohou ochutnat, to je i smysl veletrhu - ukázat lidem, že čokoládu je možné opravdu připravit na tisíc způsobů. Lidé si tu mohou čokolády z celého světa prohlédnout, ochutnat a také koupit.

Veletrh je v budově takzvané Bohemky na Anglickém nábřeží, budova BCB, stačí vyjet výtahem do 16. Patra. Čokoládová show probíhá dnes i zítra od 10 do 18 hodin.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme