Policie obvinila ředitele Krajské nemocnice v Liberci Nečesaného z korupce

Ředitel Krajské nemocnice v Liberci Luděk Nečesaný čelí obvinění z korupce. Hrozí mu 5 až 12 let vězení. Spolu s Nečesaným obvinila policie ještě jednu ženu. V souvislosti s obviněním dnes v liberecké nemocnici zasahovala protikorupční policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MUDr. Luděk Nečesaný, generální ředitel Krajské nemocnice Liberec | Foto: Eva Malá | Zdroj: Český rozhlas

„Mohu pouze sdělit, že náš útvar provádí úkony trestního řízení. Proto v tuto chvíli bližší informace nebudeme poskytovat,“ řekl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Mluvit nechtěl ani Luděk Nečesaný. Pro Český rozhlas se vyjádřil prostřednictvím mluvčí Barbory Silné:

„Generální ředitel dneska odpoledne na představenstvu informoval členy o tom, že mu bylo sděleno obvinění a zároveň dal svoji funkci k dispozici. Nicméně členové představenstva trvají na tom, aby nadále setrval v pozici generálního ředitele Krajské nemocnice Liberec.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitele Krajské nemocnice v Liberci Luďka Nečesaného obvinila dnes policie z korupce. Více od redaktorky Šárky Škapikové

Ústecký krajský státní zástupce Jan Jakovec řekl ČTK, že Nečesaného obvinili z přijetí úplatku a ženu z legalizace výnosů z trestné činnosti.

Krajská nemocnice Liberec je s 1140 lůžky a 2500 zaměstnanci v nemocnicích v Liberci a Turnově největším zdravotnickým zařízením v kraji. Policie se na ni nezaměřila poprvé.

Před čtyřmi lety vyšetřovala například údajně předražený nákup přístrojů pro liberecké kardiocentrum. Vybavení centra bylo financováno z evropských fondů, šest kompletních přístrojů stálo bezmála 60 milionů korun. Nákup měl být předražený, vyšetřování to ale nepotvrdilo.

Policie prověřovala nemocnici také před dvěma lety v souvislosti s kauzou údajného neoprávněného vyplácení odměn pro uvolněné členy krajského zastupitelstva, kteří byli v dozorčí radě nemocnice.

Z trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku z nedbalosti byl obviněn tehdejší ředitel nemocnice Jiří Veselka a stíhání hrozilo i liberecké primátorce Martině Rosenbergové (ČSSD).

Státní zástupce ale v obou případech stíhání zastavil. Celá kauza nelegálního vyplácení odměn skončila nedávno u soudu osvobozujícím rozsudkem.

Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme