Přerovští zastupitelé se seznámí se studií budoucího nakládání s odpady v kraji

Na jednání přerovských zastupitelů se dnes bude mluvit o stavbě takzvané spalovny. Vedení města se seznámí s výsledky odborné studie, kterou si nechalo zpracovat olomoucké hejtmanství. Materiál se zabýval možnostmi třídění odpadu v kraji. Odborníci v něm také vytipovali Přerov jako nejvhodnější lokalitu pro stavbu zařízení, které přemění zbytkový odpad na energii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komín kotelny | Foto: Ladislav Bába

Kraj ji chce dokončit nejpozději do roku 2018. Podle náměstka hejtmana Michala Symerského by spalovna mohla ročně zlikvidovat až dvě stě tisíc tun odpadu:

„Součástí zadání bylo vyřešit zbytek směsného komunálního odpadu po vytřídění všech složek, po recyklaci, které už nejdou materiálově dále využít. Součástí zadání bylo tedy nechat vytipovat nějaké lokality v Olomouckém kraji, kde by bylo umístění tohoto zařízení možné. Podotýkám z technického hlediska. Lokalita v Přerově se nabízí, je zde možný odběr centrálního zásobování tepla, dále se dá využít části technologie přerovské Dalkie, čímž by se ušetřily značné investiční prostředky.“

O stavbě spalovny se v Přerově mluví už od loňského dubna. Někteří obyvatelé na jaře na protest uspořádali pochod městem. Přerovští zastupitelé tehdy přijali usnesení, že o stavbě budou lidé rozhodovat v místním referendu.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme