Prohlídka nové trasy metra přilákala i přes mráz hodně návštěvníků

Jedinečnou možnost projít se po budoucí trase metra dnes měli lidé v Praze. Návštěvníci už od rána mohli vyrazit na prohlídku nově budovaných stanic Veleslavín a Petřiny i tamních traťových tunelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jménem Tonda byl na staveništi metra v Praze na Vypichu pokřtěn nový stroj TBM, kterým bude ražena trasa metra z Dejvické do Motola. | Zdroj: ČTK

Zájem o prohlídku byl velký, což je podle reportérky Radiožurnálu Magdalény Medkové vzhledem k současným mrazům až překvapivé.

Tunel má asi tři kilometry. Na začátku lidé dostali mapku a chodili po jednotlivých stanovištích. Celé odpoledne zaštítil pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Prodloužení metra od Dejvické dále na západ mělo být dokončeno po čtyřech letech od zahájení prací v roce 2010. Vzhledem ke komplikacím a celkovému prodražení se však termín trochu posunul.

V současné době už zbývá jen odsadit tunel kolejemi a dokončit práce v jednotlivých stanicích. Dopravní podnik však nyní už další navýšení investic nepředpokládá, takže by první vlak měl novou trasou projet skutečně už v listopadu 2014.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme