Registr vozidel je i po půl roce fungování pomalý, řidiči v Praze čekají až hodinu

Nový centrální systém na registraci vozidel ani po půl roce nefunguje tak, jak by měl. Úřednice bojují s pomalým systémem a nová pořadová čísla se na tabuli zobrazují po dlouhých intervalech. Lidé, kteří dnes přišli na pobočku STK v Praze 9, se tak na řadu dostali zhruba za hodinu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Na registru v Praze 9 jako by se zastavil čas. Lidé posedávali na židlích nebo si venku krátili čas ranní cigaretou. Nová pořadová čísla se na tabuli zobrazovala jen po dlouhých intervalech. Někteří už chtěli odejít, jiní byli naopak rádi, že se na řadu dostanou ještě dnes.

„Je to hrůza. Podle mě špatný systém. Jdu na STK, musím si nechat přepsat velký techničák na novou adresu a to mi bez toho neudělají, přitom je to propojené. Už jsem chtěl odejít,“ říká jeden z čekajících řidičů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak funguje registr vozidel v Praze 9, zjišťovala Magdaléna Medková

Podle úřednice registru se podobná situace na pobočkách odehrává každý den. Systém je prý pomalý, a pracovníci tak nestíhají žádosti vyřizovat v rozumných intervalech.

„Malinko se to naše zaměstnankyně naučily, ale ten systém pořád nefunguje, jak by měl. Trvá to pořád dlouho, jsou dlouhé objednávací lhůty a lidi spokojení nejsou,“ přiznává úřednice.

Ti, kteří jen neradi tráví hodiny ve frontách, se mohou na pobočku objednat přes internet. Podle úřednice však musí počítat s tím, že se k přepážce dostanou třeba až za 14 dní.

„Mohou se objednat přes internet, pouze bez plné moci, tudíž to také ztěžuje různým firmám přihlášení. Ostatní lidé se mohou přes internet přihlásit, ale jsou tam dlouhé čekací lhůty, třeba i 14 dní. A kdo potřebuje něco rychle, tak musí brzo ráno do fronty,“ vysvětluje úřednice registru v Praze 9.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme