Rodina Vietnamce zabitého při policejním zásahu žádá odškodné 100 milionů korun

Sto milionů korun odškodného požadují po státu rodiče cizince, který v lednu 2009 zemřel po policejním zásahu v Brně. Za napadení muže už byli odsouzeni tři policisté do vězení – jeden na deset let, jeho dva podřízení pak na tři roky. Žalobu podali otec i matka samostatně a první z nich dnes začne řešit brněnský městský soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud poslal do vězení za útok na Vietnamce policistu Josefa Srnského (archivní foto)

Soud poslal do vězení za útok na Vietnamce policistu Josefa Srnského (archivní foto) | Zdroj: ČTK

Incident se stal v lednu 2009 v brněnské Körnerově ulici. Bytná zavolala policii, protože Vietnamec pod vlivem drog údajně demoloval zařízení bytu a napadal přítomné.

Podle žaloby policista Josef Srnský muže brutálně zbil a pak jej s kolegy odvezli do policejní cely. Do bití se údajně zapojila i sousedka.

Vietnamec po zásahu skončil v cele, kde si ale stěžoval na zdravotní problémy, což policisté ignorovali. Muž o den později zemřel. Měl zlomená dvě žebra, protrženou slezinu a krvácel do dutiny břišní.

Policista Srnský dostal za útok desetiletý trest, sousedka osm let vězení. Další dva policisté, kteří proti bití muže nezasáhli, dostali tři roky.

Příbuzní vnímají jako hlavního viníka stát, který podle nich nezajistil správný postup policie, a žádají rekordní odškodné 100 milionů korun – matka i otec poškozeného po 50 milionech korun.

Zuzana Kopuletá, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme