Rodiny dětí údajně týraných bývalým primářem chtějí odškodné po nemocnici v Klatovech

Celkem devět rodin požaduje po Klatovské nemocnici odškodné kvůli údajně bolestivým zákrokům maniodepresivního primáře dětského oddělení. Uvedla to televize Prima. Lékař loni na podzim skončil, když se případem začala zabývat policie a média. Teď kauzu řeší Krajské státní zastupitelství v Plzni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Klatovy | Foto: Jiří Kokoška

Jiří Havránek prý při nástupu do nemocnice v Klatovech v roce 2012 zatajil, že trpí bipolární poruchou. Ta je známá také jako maniodepresivita a při této diagnóze se lékař nesmí věnovat svému povolání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Devět rodin žádá po klatovské nemocnici odškodnění kvůli případu maniodepresivního lékaře, informoval Martin Karlík

„Ona upadla jak gumová panenky. To fakt bylo jak hadr,“ popsala Lucie Bláhová, maminka jedné z dětských pacientek, v jakém stavu byla dcera po ošetření primářem Havránkem.

Policii si na postup lékaře stěžovalo deset rodin. Jiří Havránek pak odešel do Rakovníku, kde začal pracovat jako primář dětského lůžkového oddělení.

V týdeníku Raport pro Rakovnicko a Novostrašecko se ke svému novému působišti vyjádřil tak, že má na region rodinné vazby a navíc to má z Prahy, odkud dojížděl, blíž. Předtím ale pracoval i v Praze v Krči a také v Mělníku, píše se v týdeníku.

Bývalý klatovský primář trpící psychickou poruchou prý týral dětské pacienty

Číst článek

I v Rakovníku ale primář nakonec skončil. Když se jeho případ začal vyšetřovat a objevovat v médiích, domluvil se Havránek na výpovědi.

„Dal jsem výpověď dohodou a chci k tomu hlavně poznamenat, že ze strany vedení to bylo více než korektní jednání,“ řekl lékař.

Protože doktor Havránek trpí psychickými problémy, byl v době, kdy údajně ubližoval dětským pacientům, podle policie nepříčetný a není tak trestně odpovědný.

Na podzim, kdy se o případu více mluvilo, začala se v rakovnické nemocnici a také v pražské Thomayerově nemocnici podepisovat petice za řádné prošetření Havránkovy kauzy.


Zvětšit mapu

mkp, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme