Silničáři na Zlínsku varují před 'černým' ledem

Řadu dopravních nehod způsobilo náledí ve Zlínském kraji. Časně z rána tam havarovalo několik vozidel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravu na většině území republiky stěžuje sníh a náledí | Zdroj: ČTK

Jev, kterému silničáři přezdívají černý led, nastal okolo čtvrté hodiny ranní a neodhalily jej ani varovné systémy. Teploty se v té době pohybovaly vysoko nad nulou. Během chvíle se na zledovatělých vozovkách stalo několik nehod.

Kvůli falešnému poplachu se při cestě k požáru převrátila i hasičská cisterna na Vsetínsku. V této chvíli by ale všechny hlavní tahy měly být bezpečně sjízdné.

Horší je situace na silnicích nižších tříd a na místních komunikacích, které nejsou udržované chemicky. Tam musí být řidiči velmi opatrní.

Zato ve Středočeském kraji komplikoval dopravu vítr. Spadlý strom zastavil večer třeba vlaky u Kácova na Kutnohorsku.

Hasiči zasahovali také v Liběchově na Mělnicku nebo Milovicích u Nymburka.

Ledovka na Liberecku

Největší problémy s ledovkou byly ráno a dopoledne na vedlejších silnicích mezi Jabloncem a obcí Zásada na Tanvaldsku a také v oblasti Ralska na Českolipsku.

Tam u Dolní Krupé postupně popadalo do příkopů a vzájemně do sebe narazilo osm aut. Dva lidé se při této hromadné nehodě lehce zranili.

Cestáři upozorňují na to, že teploty podle předpovědi počasí opět klesnou k nule a silnice, po kterých nyní teče voda, by mohly opět namrzat.

Ivana Bernáthová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme