Stavaři začnou postupně uzavírat dálnici D1 u Jihlavy. Kvůli bourání mostu

Na dálnici D1 půjde k zemi první most. Kvůli rozšiřování hlavního tahu z Prahy na Brno musí stavaři zbourat spojnici na 107. kilometru nedaleko Smrčné u Jihlavy. Dálnice bude mezi exitem 90 u Humpolce a 112 u Jihlavy zcela zavřená, a to od sobotní 20. hodiny do nedělní 8. hodiny ranní. Řidiči se ale na zásadní dopravní omezení musí připravit už od dnešního večera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

most na dálnici D1 | Foto: Petr Lemberk

Noční uzavírku bude kvůli přípravným a odklízecím pracím doprovázet také zhruba pětidenní uzavírka mezi 104. a 110. kilometrem dálnice, kde se bude směrem na Prahu jezdit ve dvou jízdních pruzích, zatímco na Brno je připraven pouze jediný.

Podle stavbyvedoucího společnosti Porr Františka Bursíka, který bude na celou akci dohlížet, půjde o unikátní záležitost. Most tohoto typu totiž ještě nikdy nebourali.

„Jedná se o vzpěradlové mosty, které jsou předepnuty lany. Právě tato lana je potřeba přestřihnout a celá konstrukce by se samovolně měla snést na dálnici na připravený polštář tak, aby dálnici nepoškodila. Následně pak na zemi dojde k rozbourání velkého mostu na menší díly, které budou následně odvezeny na skládky,“ vysvětlil.

Na vyznačených objízdných trasách po silnicích prvních tříd přes Humpolec a Havlíčkův Brod se dá během dvanáctihodinové noční uzavírky čekat kolem sedmi set kamionů a další stovky osobních aut.

O všech aktuálních dopravních problémech i o chystaných uzavírkách na dálnici D1 řidiče průběžně informuje Zelená vlna.

Uzavření dálnice D1 u Jihlavy | Foto: ČTK

Eva Kézrová, Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme