Strakonice budou mít ve městě obří adventní věnec

Strakonice ozvláštní letošní předvánoční výzdobu obřím adventním věncem. Lidé ho najdou v prostoru před Priorem. Každou neděli se tam uskuteční krátká setkání s kulturním programem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adventní věnec | Foto: Jana Šustová

Obří věnec je nová vánoční dekorace, kterou nelze přehlédnout. Důvodem je jeho pětimetrový průměr i zdobení.

Levitující ozdobu popsal Jaroslav Brůžek z odboru životního prostředí Městského úřadu ve Strakonicích, který s tímto nápadem přišel. Podobná vánoční dekorace ho totiž zaujala u německých sousedů.

Přehrát

00:00 / 00:00

V čem bude výjimečný strakonický adventní věnec, zjišťovala redaktorka Jitka Cibulová Vokatá

„Je 160 centimetrů nad zemí, bude ozdobený i ve spodních částech, aby byl dobře vnímatelný i z větší dálky,“ popisuje levitující ozdobu Jaroslav Brůžek z odboru životního prostředí Městského úřadu ve Strakonicích, který s tímto nápadem přišel. Podobná vánoční dekorace ho totiž zaujala u německých sousedů.

„Každá svíčka půjde samostatně zapálit. Je to kovová konstrukce s elektroinstalací, která bude obalená chvojím a bude nazdobena klasickými vánočními ozdobami. Ať už jsou to různé zlaté a červené koule nebo bílé vločky. I svíce budou v kovové konstrukci potažené červenou látkou,“ upřesňuje Brůžek.

Na věnci nebudou chybět ani malá světýlka. „Aby to mělo i v noci nějaký efekt,“ doplňuje. Pravidelně každou adventní neděli se před Priorem uskuteční krátká setkání s kulturním programem. To dnešní, které začne v 18:30, zpříjemní vystoupení Pěveckého sboru strakonického gymnázia. Všechna další budou od 17 hodin.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme