V Havířově musely prezidentské volby ustoupit roztančeným havířům

Do prezidentských voleb se nečekaně promítla plesová sezona. Například v Havířově úředníci museli přemístit volební místnost do kina. Tam, kde byli lidé zvyklí chodit k urnám, totiž vypukne hornický bál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havíři odcházejí ze směny | Foto: Jiří Hošek

Když se v Havířově rozhodnou tančit a juchat horníci, nepohnou s tím ani prezidentské volby. Lidé vždy chodili k urnám do Společenského domu. Ten už ale mají obsazený havíři na svůj ples, a jak říká jeden z nich, chlapi z podzemí přátelský kontakt prostě potřebují.

„Není možné, aby jeden nechal druhého ve štychu. Když se nedaří, tak všichni musí přiložit ruku k dílu a potom to jde. Přátelství tam mezi nimi opravdu je, to není žádný výmysl.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V Havířově natáčela Andrea Čánová

Úředníci proto dali volební místnost jinam.

„Museli jsme některé volební komise ze stálého místa, například ve Společenském domě, přemístit. Lidé ale budou moci u dvou komisí volit v nově zrekonstruovaném kině a další se ze Společenského domu přemisťuje do havířovských jeslí,“ vysvětluje Eva Wojnarová z magistrátu.

Hornický bál vypukne v termínu druhého kola, havířovští ale nechtěli mást lidi, a proto přemístili urny do nově opraveného kina na obě kola prezidentských voleb.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme