V Havířově musely prezidentské volby ustoupit roztančeným havířům

Do prezidentských voleb se nečekaně promítla plesová sezona. Například v Havířově úředníci museli přemístit volební místnost do kina. Tam, kde byli lidé zvyklí chodit k urnám, totiž vypukne hornický bál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havíři odcházejí ze směny | Foto: Jiří Hošek

Když se v Havířově rozhodnou tančit a juchat horníci, nepohnou s tím ani prezidentské volby. Lidé vždy chodili k urnám do Společenského domu. Ten už ale mají obsazený havíři na svůj ples, a jak říká jeden z nich, chlapi z podzemí přátelský kontakt prostě potřebují.

„Není možné, aby jeden nechal druhého ve štychu. Když se nedaří, tak všichni musí přiložit ruku k dílu a potom to jde. Přátelství tam mezi nimi opravdu je, to není žádný výmysl.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V Havířově natáčela Andrea Čánová

Úředníci proto dali volební místnost jinam.

„Museli jsme některé volební komise ze stálého místa, například ve Společenském domě, přemístit. Lidé ale budou moci u dvou komisí volit v nově zrekonstruovaném kině a další se ze Společenského domu přemisťuje do havířovských jeslí,“ vysvětluje Eva Wojnarová z magistrátu.

Hornický bál vypukne v termínu druhého kola, havířovští ale nechtěli mást lidi, a proto přemístili urny do nově opraveného kina na obě kola prezidentských voleb.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme