V Jeseníkách hledá Horská služba od včerejška běžkaře

Horská služba Jeseníky pátrala ve spolupráci s Policií České republiky v noci po dvaašedesátiletém běžkaři. Noční akce byla bezvýsledná, po rozednění byla zahájena další fáze pátrání.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžecká trasa v Ramzové

Běžecká trasa v Ramzové | Foto: jeseniky-ramzova.cz

„Včera kolem 21. hodiny byla Horská služba Jeseníky požádána Policií České republiky o pomoc při pátrání po běžkaři, který chtěl absolvovat trasu z Ramzovského sedla na Šerák a Keprník, směrem na Červenohorské sedlo a pak do Kout nad Desnou,“ informuje náčelník Horské Služby Jeseníky Michal Klimeš.

Akce se rozběhla poté, co manželka pohřešovaného nahlásila Policii ČR, že se její muž z túry nevrátil a nezvedá telefon. Policie ČR začala ihned prohledávat nádraží, restaurace a nemocnice. Horská služba souběžně zahájila pátrání na hřebenech.

„Ve velmi nepříznivých podmínkách jsme nasadili techniku a záchranáře na skialpinistických lyžích. Noční pátrání však mělo negativní výsledek,“ říká Klimeš.

Pohřešovaný běžkař z Jeseníků

Rychlost větru na hřebenech v noci dosahovala až 100 kilometrů v hodině. Po rozednění byla zahájena druhá fáze pátrání. Horská služba v tuto chvíli hledá i na dalších trasách, které mohl běžkař použít.

Lucie Husárová 1, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme