V Městské nemocnici Ostrava skončila rekonstrukce oddělení urologie a ortopedie

Pacienti z lůžkových oddělení urologie a ortopedie v Městské nemocnici Ostrava se už brzy přestěhují do lepšího. Rekonstrukce oddělení, kvůli níž se museli několik měsíců léčit v provizorních podmínkách, skončila. Pacienti by nově měli mít větší pohodlí i soukromí a větší komfort by měli mít i sestry a lékaři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Městské nemocnici Ostrava skončila rekonstrukce dvou lůžkových oddělení. Na snímku je vrchní sestra z urologie Jitřenka Hájková

V Městské nemocnici Ostrava skončila rekonstrukce dvou lůžkových oddělení. Na snímku je vrchní sestra z urologie Jitřenka Hájková | Zdroj: ČTK

Obě oddělení jsou nyní bezbariérová a moderně vybavená. Třeba sociální zařízení je nově v každém pokoji.

„To je vylepšení, protože kdysi mělo šest pacientů jedno sociální zařízení,“ uvedla vrchní sestra na oddělení urologie Jitřenka Hájková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rekonstruovanými odděleními v Městské nemocnici Ostrava se prošla i redaktorka ČRo Jana Jeckelová

Na ortopedii jsou pak nové třeba takzvané septické pokoje. „Tady se léčí pacienti, kterým se třeba hůře léčí operační rány nebo mají nějaké komplikace, tak aby byli izolovaní od ostatních pacientů,“ přiblížila vrchní sestra tohoto oddělení Eva Gebauerová.

„Teď se nám podařilo udělat oddělení, která jsou opravdu možná i na evropské úrovni,“ poznamenal ředitel ostravské nemocnice Jaroslav Lux, podle nějž si polepší i personál. „Hlavně sestřičky, kterým se zlepší pracovní prostředí,“ dodal Lux.

Rekonstrukce začala v srpnu loňského roku. Modernizace stála 83,5 milionů korun. Peníze na ni šly částečně z nemocniční, státní i městské pokladny.

Do nových prostor by se měli pacienti přestěhovat příští týden v úterý.

Jana Jeckelová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme