V Plzni opravili horkovod, jehož porucha připravila o teplo desetitisíce lidí

Desetitisíce domácností v Plzni na největších tamních sídlištích Lochotín, Košutka a Bolevec byly od rána bez tepla a teplé vody. Praskl tam horkovod. Večer se ale havárii podařilo odstranit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracovníci pracují na odstranění poruchy na hlavním přivaděči tepla z teplárny na severní předměstí Plzně, kvůli které jsou desetitisíce lidí bez tepla | Zdroj: ČTK

„Přestala téct teplá voda, přestalo jít topení. Volal jsem na havárky na číslo, co je uvedené v baráku, tam bohužel ještě nevěděli, co se děje,“ popsal začátek potíží obyvatel sídliště Lochotín Jakub Liška.

Až později zjistil, že praskl horkovod a nejméně několik hodin bude bez topení a bez teplé vody. „Snad to bude co nejrychleji opravené, protože venku není úplně teplo,“ doufá Liška.

Teplárna na místo hned vyslala své techniky. „Od osmi hodin ráno tam četa pracuje na opravě. Už se zjistilo, že to je poměrně atypická podélná trhlina dlouhá 50 centimetrů v jinak plně zdravém potrubí,“ řekl Českému rozhlasu zástupce teplárny Jaroslav Hudec.

„Na odstranění závady se teď bude pracovat nonstop," ujistil.

A krátce před 21. hodinou se podle Hudce porouchané potrubí podařilo opravit.

„Teď se celý systém napouští teplárenskou vodou, která má teplotu 120 stupňů a tlak 20 atmosfér, radiátory v bytech plzeňských občanů na severním předměstí by měly začít hřát postupně přibližně kolem půlnoci,“ slíbil mluvčí Plzeňské teplárenské.

Zuzana Hálová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme