V Plzni vrcholí čokoládové slavnosti. Nabízejí stovky druhů čokolády i čokoládového prezidenta

V Plzni druhým dnem pokračuje čokoládová show. Sladké i hořké pokušení z celého světa si na ní můžete prohlédnout, koupit i ochutnat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čokoládový koláč | Foto: Fotobanka stock.xchng

Plzeň se na víkend proměnila v čokoládovou metropoli. Po Paříži, Šanghaji nebo Moskvě tam zavítala Čokoládová show. Prodejní veletrh zaměřený na lahůdky z kakaových bobů láká i dnes na stovky druhů čokolád i čokoládou malované obrazy.

Pokud se vám sbíhají sliny, máte dnes poslední možnost zavítat do budovy „Bohemky“ na plzeňském Anglickém nábřeží. Království čokolády najdete v 16. patře. Show bude přístupná od 10 do 18 hodin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o tom, co je k vidění a ochutnání na Čokoládové show v Plzni zjišťoval redaktor ČRo Lukáš Milota

„Jsem Francouz a ve Francii má rád každý čokoládu. Bydlím tady asi deset let a viděl jsem, že lidé tady mají také rádi čokoládu,“ vysvětluje Chris Delatré, proč akci pořádá.

Kromě prodejního stánku, kde se čokolády z celého světa dají ochutnat i nakoupit, jsou na show k vidění i čokoládové obrazy, na jednom z nich je český prezident Václav Havel. Zájemci mohou kromě toho navštívit muzeum čokolády.

Čokoládu lze přitom na show nejen prohlížet, ale i ochutnávat. Návštěvníci tam mají k dispozici speciální jídelníček. „Chceme ukázat, že čokoládu můžete používat na všechno. Děláme recepty slané i sladké,“ láká Delatré.

Na neděli naplánoval kuchař Jiří Čivrný jako hlavní chod vepřovou pečeni s fazolkami na slanině se zázvorovou čokoládovou omáčkou.

Lukáš Milota, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme