V Třebíči je překladiště komunálního odpadu přímo mezi domy. Obyvatelé jsou zoufalí

V Třebíči uprostřed města se kupí odpadky. Kdo by čekal skládku někde daleko na opuštěném místě, je na omylu. V Třebíči na to mají jiný metr. Překladiště komunálního odpadu tam zřídili přímo mezi obytnými domy. A místní obyvatelé? Na ty nikdo ohled nebere, bohužel ani úřady, protože vše povolily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skládka komunálního odpadu | Foto: Fotobanka PhotoRack

Do Třebíče se svážejí odpadky z celého okresu. Překladiště vzniklo přímo ve městě a okolním obyvatelům se to logicky nelíbí.

„Nebojím se to nazvat takovou zhovadilostí, co se tady vymyslelo. Když to vysypou, tak to se celá čtvrť ztratí v prachu,“ stěžují si Jaroslav Němec a Otakar Dvořák.

Přehrát

00:00 / 00:00

O překladiště odpadu v Třebíči se zajímal redaktor Michal Malý

„Je katastrofa, myslím si, že jsme městu nic neprovedli, daně platíme, tak si myslím, že by se s tím mělo něco urychleně dělat,“ doplňují.

Město se slovy vedoucího stavebního úřadu Vladimíra Obršlíka dušuje, že jedná s inspekcí životního prostředí. „Co se týče prašnosti a zápachu, tak se to předalo na inspekci životního prostředí do Havlíčkova Brodu,“ říká.

Byl to ale právě stavební úřad města Třebíče, který vše povoloval. Starosta Třebíče Pavel Heřman však přehrává zodpovědnost na kraj. „Docela striktně odmítám to, že bychom tam my týrali občany. Povoloval to kraj,“ tvrdí Heřman.

Jenže krajští úředníci se brání. Připouštějí sice, že vydali kladné stanovisko, ale jejich stanovisko je pouze jedno z mnoha. Konečné rozhodnutí bylo na stavebním úřadu - tedy v Třebíči.

A provozovatel - společnost AVE - nic neřeší, jsou totiž z obliga, jak říká manažer Marcel Benda. Na vše mají řádné povolení. „Logistické centrum provozujeme na základě provozního řádu, který dodržujeme,“ dodává. Bohužel pro obyvatele, je to pravda.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme