Ve Svatém Petru odstartovala legendární Krkonošská sedmdesátka

Ve Špindlerově Mlýně odstartovala slavná Krkonošská sedmdesátka. Jubilejního 55. ročník našeho nejtěžšího lyžařského dálkového běhu se účastnilo kolem dvou set pětičlenných družstev.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžkař (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

"Startuje se jako každý rok ve Svatém Petru v osm hodin ráno. Trať vede do Pece pod Sněžkou přes Černou horu a zpět. Pak je zde klasická krkonošská padesátka a pro veterány a ženy máme i pětadvaceti kilometrový okruh," popisuje Radek Horák z organizačního výboru dálkového běhu.

Podle Horáka je zatím přihlášeno přibližně 900 závodníků, ale organizátoři očekávají, že na stratu se ještě někdo přihlásí.

"Má napadnout čerstvý sníh. Navíc má mrznout, což by mohlo závodníkům vyhovovat, protože trať bude rychlejší. Čerstvý vítr se sněhem by mohl trať naopak ztížit, každopádně by to mělo být ideální zimní počasí, které se v březnu nepředpokládá," říká organizátor dálkového běhu.

Eliška Pilařová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme