Vozíčkáři nejraději tráví dovolenou na Lipnu. Cestovat jim pomáhá agentura Bezbatour

I lidé s postižením a na vozíku mohou cestovat. Pomáhá jim v tom cestovní agentura Bezbatour, která už téměř rok funguje v Praze. Největší popularitě se mezi jejími klienty těší Lipno.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nástupní plošina pro vozíčkáře v motorovém rychlíku

Nástupní plošina pro vozíčkáře v motorovém rychlíku | Foto: České dráhy

Když Michal Prager, zakladatel agentury a sám vozíčkář, před rokem začínal s podnikáním, vycházel především ze svých vlastních cest po republice.

Objížděl hotely, telefonoval a kontroloval, zda jsou ubytovny skutečně plně bezbariérové. Místa, kam posílá klienty, tak vyzkoušel na vlastní kůži.

„Překvapilo mě jedno ubytování v Jánských Lázních. Penzion měli na svých stránkách, že je bezbariérový. Na místě jsem zjistil, že se tam vlastně ani nemůžu ubytovat,“ vypráví Prager.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o práci cestovky pro handicapované a vozíčkáře zjišťovala redaktorka ČRo Anna Königsmarková.

Agentura má v nabídce zhruba padesátku destinací v České republice a zajišťuje i bezbariérovou dopravu. Nejraději lidé jezdí na Lipno. Tamní penziony a hotely jsou jim bez problémů dostupné.

Na léto by Bezbatour chtěla rozšířit i počet zahraničních cest pro hendikepované. Zatím může lidem zprostředkovat zájezd do jižní Evropy nebo do sousedních zemí.

„Máme už v nabídce Španělsko, Itálii, Sicílii, maďarské lázně,“ vypočítává Prager a jako nejpohodlnější destinaci doporučuje Španělsko.

Agentura pomáhá vozíčkářům a lidem s hendikepem nejen poznávat svět výletů a dovolených, ale také svět pracovní. Zaměstnává totiž právě hendikepované lidi, kteří pak doporučují klientům ideální bezbariérové destinace na základě vlastních zkušeností.

Anna Königsmarková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme