Vrcholí berounské hrnčířské a řemeslné trhy

Tradiční hrnčířské a řemeslné trhy opět lákají návštěvníky na berounské Husovo náměstí. Téměř 300 stánků nabízí tradiční českou keramiku, sklo, výrobky ze dřeva. Objednat si ale můžete i ručně vyráběné boty. Pozvání přijali také hosté z Maďarska, Polska a Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrnčířské a řemeslné trhy v Berouně | Foto: Miroslav Dvořák

„Dobrý den. Já bych si vzal jeden hrneček", říká zákazník milé prodavačce u stánku. Ta mu ho ochotně balí a zároveň říká, že je malovala sama.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Miroslava Dvořáka z Berouna

Na všech hrnečcích je vidět, že jsou dělány s láskou. Asi i proto je zájem o ně obrovský. Prohlídka začíná: "Tady se dostáváme ke stánku, kde vyrábějí tradiční české sklo a repliky. Jsou to mí favorité a proto jsem vám ho musela ukázat" směje se jedna z organizátorek trhů.

Následoval stánek, kde si můžete koupit nádherné spony do vlasů, nebo kožené pásky. V dalším ručně vážou knihy a časopisy a za okamžik už stojíme u ševce, který přímo na místě šije krásné boty všech barev a velikostí.

Za zmínku také stojí i staročeská kuchyně. Stále se usmívající kuchařka Maruška jí popíše nejlépe: "Vaříme tady poctivou staročeskou kuchyni. Ochutnat tu může každý takzvané staročeské hamburgry, což je v podstatě zelná placka, na ní je uzené, cibule a úplně nahoru dáváme bramboráček. Nechybí ani lívance nebo rychlokvašky od Marušky", dodává hrdě sama kuchařka.

Pokud se do Berouna vypravíte, čeká na vás i bohatý doprovodný program, jako je dechová hudba a lidové soubory.

Miroslav Dvořák, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme