Vzácná lvíčata berberská jsou po pěti letech k vidění v olomoucké Zoo

Olomoucká zoologická zahrada se může pochlubit novým přírůstkem - po pěti letech se tam narodila dvě lvíčata berberská. Jednoměsíční mláďata se mají čile k světu. ZOO je nyní představuje veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lvi berberští jsou vzácní

Lvi berberští jsou vzácní | Foto: Zoo Olomouc

Lvice Lily přivedla na svět dvě malá lvíčata koncem června. Chovatele překvapilo, že je nevrhla v noře uvnitř pavilonu, ale přímo venku ve výběhu. Lily je podle nich vzorná matka a o svá dvojčata - lvíčka a malou lvici - pečuje společně se samcem Šimonem. Lví rodinu ale raději kvůli její bezpečnosti chovatelé oddělili od ostatních členů smečky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lvíčata berberská jsou novou chloubou Zoo v Olomouci. Příspěvek Radky Kvasničkové

Lvi berberští patří mezi vzácná zvířata, v přírodě se už volně nevykytují. Zajímavé je, že všichni tito lvi chovaní v zajetí jsou potomci lvů ze soukromé menažérie marockého krále.

V Olomouci chovají lvy berberské od roku 1979. Nově narozená lvíčata jsou čtrnáctým a patnáctým přírůstkem, který se za tu dobu podařilo v Zoo odchovat.

Zatím se ale ještě neví, jaký bude jejich další osud: jestli zůstanou v Olomouci, nebo poputují do jiné zoologické zahrady. Rozhodne o tom koordinátor chovu.

Radoslava Kvasničková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme