Zahrádkáři z Velkého Meziříčí se konečně dočkají protipovodňových opatření

Velké Meziříčí slíbilo pěstitelům ze zahrádkářské kolonie na Karlově, která se nachází těsně za protihlukovými stěnami dálnice D1, vybudování protipovodňové ochrany. Strouha pod hlavní tepnou totiž při prudkých deštích nestíhá pobrat vodu, která se pak valí přes zahrádky a ničí pěstitelům úrodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strouha pod D1 ve Velkém Meziříčí při prudkých deštích nestíhá pobrat vodu, která pak zaplavuje zahrádky. | Foto: Hana Mikulincová

„Když zaprší, tak tady z toho koryta se vyvalí voda na silnici, ta je prakticky nová. Tady dali nové panely, což zase obteče,“ ukazuje dlouholetý zahrádkář Václav Kučera cestu vymletou od pravidelného přídělu velké vody.

Každý rok se zahrádkáři potýkají se stejným problémem. „No vody moc, povodeň. Co šlo od dálnice, to hrklo přes zahrady až tady do dráhy,“ říká pan Josef.

Přehrát

00:00 / 00:00

V zahrádkářské kolonii ve Velkém Meziříčí, kterou pravidelně trápí potíže s velkou vodou, natáčela redaktorka ČRo Hana Mikulincová.

Koryto pod dálnicí je podle něj postaveno od začátku špatně. Stížnosti zahrádkářů proto zaplavily stoly úředníků. Náprava se chystá, slibuje starosta Radovan Necida.

„Je to letitý problém, týká se to zvlášť bleskových povodní, takže prohloubíme příkop, změníme jeho směr, rozdělíme ho nadvakrát, aby se voda rozdělila na dvě části,“ říká Necida. Do oprav dálnice se chce město pustit do konce prázdnin.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme