Zlínský kraj se v příštím roce pustí do rekordního počtu dopravních staveb

Zlínský kraj chystá na příští rok 35 dopravních staveb. Jde o nejvyšší počet rekonstrukcí a úprav komunikací či mostů v historii kraje. Celkem budou stát zhruba 710 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dokončovací práce na dálnici D3 z Veselí nad Lužnicí do Tábora. Nový úsek bude zprovozněn 27. června | Zdroj: ČTK

Podle krajského radního Jaroslava Kučery z KSČM je řada staveb, které musí být dokončeny v příštím roce a navíc začnou další nové stavby. Kraj má nyní vysoutěžené projekty za 430 milionů korun.

„Z těch větších staveb se jedná o Nivnice – Dolní Němčí za nějakých 65 milionů korun, Velké Karlovice 97 milionů korun, Zádveřice – Horní Lhota 66 milionů korun. A máme připravené ještě další stavby jako například Brumov – Návojná, Nedašova Lhota a podobně,“ vyjmenovává radní Kučera.

„6. listopadu je zasedání výboru regionální rady, kde bude vyhlášena výzva na silnice druhé a třetí třídy, kde předložíme projekty minimálně v úrovni dalších 280 milionů korun. Je to něco, co tu nemá obdoby,“ říká Jaroslav Kučera.

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme