Ani tři body Jágra Rangers nepomohly

Český hokejista Jaromír Jágr zařídil všechny góly New Yorku Rangers, ale na výhru to přesto nestačilo. Domácí Jezdci podlehli Minnesotě 3:4. Jágr dvakrát skóroval a na další branku přihrál. Jeho spoluhráč Petr Nedvěd přidal jeden gól a po dvou asistencích zaznamenali Martin Ručinský a Robert Holík. Čeští Rangers si tak připsali osm z devíti možných bodů.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Minnesota sice vedla po pětadvaceti minutách 2:0, ale domácí dokázali především díky českému útoku Jágr-Holík-Ručinský, a také díky jedné trefě Petra Nedvěda skóre otočit ve svůj prospěch. Jenže hostům se podařilo v úvodu třetí třetiny při přesiovce srovnat. O jejich výhře rozhodl šest minut před koncem zápasu Slovák Marián Gáborík. Rangers patří desáté místo v tabulce Východní konference a na postup do play off ztrácejí osm bodů.

Edmonton v utkání se St. Louis dvakrát prohrával, ale nakonec zvítězil 5:3. Gól a nahrávku si v dresu Oilers připsal Radek Dvořák, jednu asistenci zaznamenal jeho spoluhráč Aleš Hemský. Hostům se stále nedaří, prohráli už poosmé v řadě.

Čeští hokejisté se prosadili také v utkání mezi Anaheimem a Carolinou. Na výhře Mighty Ducks 3:2 se podílel brankou Václav Prospal po přihrávce Petra Sýkory. Za hosty se trefil Josef Vašíček.

Premiéru v brance Philadelphie zvládl bez větších problémů třiadvacetiletý Fin Antero Niittymaki. V utkání proti Washingtonu pochytal devatenáct střel soupeře a přispěl k výhře Flyers 5:1. Jediným střelcem Capitals byl Robert Lang.

Výsledky:

New York Rangers - Minnesota 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Branky: 32. a 36. Jágr (na první Ručinský a Holík, na druhou Holík), 26. Nedvěd (Jágr, Ručinský) - 25. a 41. Žoltoks, 5. Laaksonen, 54. Gáborík. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18.200

Philadelphia - Washington 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Branky: 15. Gagne, 35. Leclair, 44. Johnsson, 50. Recchi, 56. K. Primeau - 34. Lang. Střely na branku: 41:20. Diváci: 19.308

Dallas - Columbus 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky: 27. Arnott. Střely na branku: 29:18. Diváci: 18.012

Phoenix - Florida 4:5 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)

Branky: 5. Cleary, 33. Gratton, 56. Mara, 58. Langkow - 6. a 64. Jokinen, 24. Beaudoin, 59. Kolník, 59. Van Ryn. Střely na branku: 28:28. Diváci: 13.792

Edmonton - St. Louis 5:3 (0:1, 4:2, 1:0)

Branky: 34. a 58. Smyth (na první Hemský), 22. Moreau (Dvořák), 24. Dvořák, 39. Horcoff - 19. Tkachuk, 30. Mayers, 33. Pronger. Střely na branku: 31:26. Diváci: 16.569

Anaheim - Carolina 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky: 23. Prospal (Sýkora), 31. Višněvskij, 56. Pahlsson - 5. Vašíček, 24. Cole. Střely na branku: 43:24. Diváci: 12.339