Bauer s Koukalem kralují seriálu Tour de Ski

Českým běžcům na lyžích parádně vyšel start do roku 2008. Lukáš Bauer potvrdil skvělou formu v distančních závodech a vyhrál čtvrtý díl Tour de Ski v Novém Městě na Moravě. Díky tomu se opět dostal do čela celkového pořadí osmidílného seriálu. Úspěch Čechů podtrhl druhým místem v závodu na 15 kilometrů volnou technikou Martin Koukal. Ten je druhý i v průběžném pořadí Tour a ztrácí na Bauera jen tři sekundy. Ženskou stíhačku na 10 kilometrů vyhrála Švédka Charlotte Kallaová.

Lukáš Bauer

Lukáš Bauer | Zdroj: ČTK

Seriál Tour de Ski začal v v Novém Městě na Moravě, kvůli sprintu se na skok přesunul do Prahy a teď opět pokračuje ve středisku na Vysočině. Čeští muži zatím domácího prostředí využívají nad očekávání dobře. Lukáš Bauer dokázal zkompletovat hattrick a jen zaváhání na Pražském hradě v jeho neoblíbeném sprintu mu přervalo sérii úspěchů. Nebýt Pražské lyže, měly by dosavadní závody Tour de Ski pouze jednoho vítěze.

Český běžec si tím dělá vynikající reklamu a míří za celkovým triumfem v Tour de Ski. Na druhou stranu ho ale neustálá jízda v popředí a bez možnosti nechat se "táhnout" někým dalším připravuje o spoustu si. "Samozřejmě, že ve skupině se jezdí trochu jinak, než se jezdí před ní. A také je jiné, když jedete od začátku v čele, než když té skupině během závodu ujedete. I proto jsem byl nervózní až do posledního sjezdu na stadion. To už jsem věřil, že to dojedu," popsal Bauer Radiožurnálu, proč se jeho náskok v cíli smrsknul na 3 sekundy a 2 desetiny. Těšilo ho však, že mu byl v patách reprezentační kolega Martin Koukal. "Na trati jsem to ale nevnímal. Až v cílové rovince, když už bylo jasné, že vyhraju, tak jsem si kontroloval odstup. Ale že je za mnou Martin, to jsem zjistil až díky místnímu hlasateli," dodal Bauer.

Třetí za českou dvojicí dojel Ital Pietro Piller Cottrer. Kromě Bauera s Koukalem bodoval také třetí Čech. Martin Jakš doběhl jedenáctý. Naopak se nevedlo 50. Dušanu Kožíškovi a 51. Jiřímu Magálovi. Podobně na tom byly české ženy. Nejlepší z nich, Ivu Janečkovou, zaznamenali v cíli až jako 37. v pořadí.

Ve středu pokračuje Tour de Ski znovu v Novém Městě na Moravě. Tentokrát se pojede klasickou technikou. Muži se postaví na start 15kilometrové a ženy 10kilometrové trati.

Nové Město na Moravě, muži - výsledky závodu na 15 km volnou technikou (zároveň průběžné pořadí Tour de Ski):

1. Bauer 36:34,9, 2. Koukal (oba ČR) -3,2, 3. Piller Cottrer -3,4, 4. Checchi (oba It.) -4,6, 5. Gjerdalen (Nor.) -6,9, 6. Di Centa (It.) -7,7, 7. Jonnier (Fr.) -15,4, 8. Hetland (Nor.) -21,0, 9. Santus (It.) -35,3, 10. Teichmann (Něm.) -35,5, 11. Jakš -36,0, ...50. Kožíšek -4:07,9, 51. Magál (všichni ČR) -4:27,6.

Nové Město na Moravě, ženy - výsledky závodu na 10 km volnou technikou (zároveň průběžné pořadí Tour de Ski):

1. Kallaová (Švéd.) 26:59,9, 2. Follisová (It.) -8,5, 3. Kowalczyková (Pol.) -10,1, 4. Kuitunenová (Fin.) -17,6, 5. Nystadová (Něm.) -30,8, 6. Ročevová (Rus.) -31,6, 7. Korostělevová (Rus.) -32,4, 8. Sachenbacherová (Něm.) -34, 9. Björgenová (Nor.) -38,1, 10. Roponenová (Fin.) -40,3, ...37. Janečková -5:00,2, 38. Erbenová -5:03,9, 42. Skalníková -5:38,9, 43. Hájková (všechny ČR) -5:39,2

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít