Diskařka Pospíšilová sedmá, štafeta mužů propadla

Česká diskařka Věra Pospíšilová obsadila na mistrovství světa v Edmontonu sedmé místo. Vladimíře Rackové se nepodařilo zopakovat výkon z kvalifikace a skončila na dvanácté pozici. Štafeta mužů na 4x400 metrů skončila v semifinálovém rozběhu daleko za postupovými pozicemi.

Dvaadvacetiletá Věra Pospíšilová obsadila při premiéře na světovém šampionátu slušnou sedmou pozici. V páté sérii poslala svůj disk do vzdálenosti 61,47 metru. Za očekáváním skončila druhá diskařka Vladimíra Racková, která se neprobojovala do užšího finále a hodem dlouhým 56,43 metru skončila na poslední dvanácté pozici. Ze zlata se radovala Ruska Sadovová za výkon 68,57 metru.

Věra Pospíšilová o svém úspěchu ČRo 1 - Radiožurnálu řekla:

Česká republika měla zastoupení také ve štafetě na 4x400 metrů, ale kvarteto Bláha, Zachoval, Tesařík a Mužík obsadilo časem 3:04,27 minuty ve svém semifinálovém rozběhu až poslední šestou příčku.

V nejdelším závodu chodců na 50 kilometrů se představil Miloš Holuša, který časem 3:58:54 hodiny došel na 18. místě s více než šestnáctiminutovou ztrátou na vítězného Poláka Korzeniowskiho. Čtvrtý titul mistra světa v řadě vybojoval kubánský dálkař Iván Pedroso. Zlatou medaili si vybojoval výkonem 840 centimetrů, druhý skončil Američan Stringfellow a třetí Calado z Portugalska. Překvapení se zrodilo v závodu na 100 metrů překážek. Anjanette Kirklandová ze Spojených států porazila v letošním světovém maximu 12,42 sekundy svou krajanku a trojnásobnou mistryni světa Gail Deversovou. Závod na 5000 metrů vyhrála ruská běžkyně Olga Jegorovová, která byla krátce před zahájením mistrovství světa v Edmontonu omilostněna z užití dopinku.

Finálové výsledky:

Muži:

Dálka: 1. Pedroso (Kuba) 840, 2. Stringfellow (USA) 824, 3. Calado (Port.) 821. 50 km chůze: 1. Korzeniowski (Pol.) 3:42,08 h., 2. Garcia (Šp.) 3:43:07, 3. Hernandez (Mex.) 3:46:12, ...18. Holuša (ČR) 3:58:54.

Ženy:

5000 m: 1. Jegorovová (Rus.) 15:03,39, 2. Dominguezová (Šp.) 15:06,59, 3. Workuová (Et.) 15:10,17. 100 m př.: 1. Kirklandová 12,42, 2. Deversová (obě USA) 12,54, 3. Šišiginová (Kaz.) 12,58. Disk: 1. Sadovová (Rus.) 68,57, 2. Zverevová (Běl.) 67,10, 3. Grasuová (Rum.) 66,24, ... 7. Pospíšilová (ČR) 61,47, ...12. Racková (ČR) 56,43. 4x100 m: 1. USA (Williamsová, Gainesová, Millerová, Jonesová) 41,71, 2. Německo 42,32, 3. Francie 42,39.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít