Dopita porazil hattrickem svůj bývalý klub

Hokejista Pardubic Jiří Dopita zářil v jedenadvacátém kole Tipsport extraligy na ledě Vsetína. Svému bývalému klubu vstřelil tři branky a výrazně se podílel na výhře Východočechů 5:3. Litvínov promarnil v Třinci třígólový náskok, zápas nakonec skončil remízou 4:4. Chemopetrol přitom vedl ještě dvě minuty před koncem 4:2. Slavii nezastavila ani reprezentační přestávka a v Sokolově porazila Karlovy Vary 3:1. Dva góly vstřelil Josef Beránek.

Tipsport extraliga

Tipsport extraliga | Foto: Hokej.cz

Uzdravení sparťané Michal Broš s Ondřejem Kratěnou režírovali vítězství Sparty nad Libercem 3:0. Pražané zůstávají v tabulce třetí o bod za Zlínem, který vyhrál ve Znojmě 2:1 v prodloužení. V nastaveném čase zvítězila i Plzeň, když zdolala Vítkovice 4:3. České Budějovice už zapomněly na tragický úvod sezóny a vezou si z Kladna výhru 2:1.

Výsledky - 21. kolo:

Vsetínská hokejová - Pardubice 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 8. Hudec (Luža), 13. Stantien (Jaškin), 53. Mareš (Vak, Selingr) - 27. M. Sýkora (Mudroch, Dopita), 31. Jaroslav Kudrna (Zábranský), 50. Dopita (T. Blažek), 54. Dopita (Mudroch, T. Divíšek), 59. Dopita
Rozhodčí: Bolina - Hejduk, Křivský
Vyloučení: 4:5, navíc Hudec - T. Divíšek 10 min.
Využití: 0:2
Diváci: 2790

Oceláři Třinec - Chemopetrol Litvínov 4:4 (0:2, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 32. Martynek (Pavelek), 58. Král (Melenovský, Pletka), 59. Bordowski (F. Štefanka, Jan Kudrna), 60. Skořepa (Pavelek) - 1. Kacíř (V. Hübl, Žemlička), 5. V. Hübl (Žemlička, Kacíř), 23. V. Hübl (Hranáč), 59. Trávníček (Droppa)
Rozhodčí: Venglář - Gebauer, Lederer
Vyloučení: 4:5
Diváci: 3540

Rabat Kladno - České Budějovice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Klimt (Kysela) - 20. Šimánek (Fadrný, Rob), 37. Jasečko (Ondřej)
Rozhodčí: Homola - Bádal, Pouzar
Vyloučení: 6:6
Diváci: 2873

Energie Karlovy Vary - Slavia Praha 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 45. Bacul (Tvrdík, Koštál) - 16. Beránek (Sup), 39. Beránek (Sup, Graňák), 55. J. Novák (P. Martinec, Tomica)
Rozhodčí: Kolísek - Pešek, Šátava
Vyloučení: 5:3
Využití: 0:1
Diváci: 3900

JME Znojemští Orli - HC Hamé Zlín 1:2 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Pucher (Uram) - 53. Záhorovský (Barinka), 65. Barinka (Tesařík, Vlach)
Rozhodčí: Jebavý - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 4:6
Diváci: 3196

Lasselsberger Plzeň - Vítkovice 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Dobroň (D. Pospíšil), 7. Krátoška (Z. Sedlák, Jiří Hanzlík), 28. J. Straka (D. Pospíšil, Nedoma), 65. Matějovský (Krátoška) - 14. I. Padělek (Turek), 22. Zápotočný (Míka), 40. J. Štefanka (Pavel Kumstát)
Rozhodčí: Havlík - Chytil, Dědek
Vyloučení: 5:8, navíc Dvořák - M. Tomášek oba 10 min.
Využití: 1:0
V oslabení: 0:2
Diváci: 6144

Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Kratěna (Broš, Chabada), 29. V. Polák (Broš), 45. Kratěna (Broš)
Rozhodčí: Mikula - Cambal, Unzeitig
Vyloučení: 8:8, navíc Šrek (Sparta) 10 min.