Vrána asistoval u vítězství Washingtonu nad Philadelphií, Rittich byl u těsné porážky Calgary

Útočník Jakub Vrána přispěl ve středečním utkání NHL jednou přihrávkou k výhře Washingtonu 5:3 ve Philadelphii. V sestavě poražených chyběl podruhé za sebou Jakub Voráček, kterého trápí zranění v dolní části těla. Brankář David Rittich si na ledě Vegas připsal 36 úspěšných zákroků, jeho Calgary ale prohrálo 1:2.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gól Jakuba Vrány na body proti Calgary Capitals nestačil

Jakub Vrána (vlevo) se raduje se spoluhráči z gólu Washingtonu. | Foto: Ed Mulholland-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Po akci Vrány vedl Washington ve 26. minutě už hrozivých 5:0. Český útočník uplatnil svou rychlost a dojel nahozený puk, který směřoval na zakázané uvolnění. Poté Vrána přihrávkou zpoza branky našel mezi kruhy Nicklase Bäckströma, který trefil levý horní růžek. Philadelphia v rozmezí 40. až 48. minuty alespoň zdramatizovala zápas třemi zásahy.

Zadina dal v NHL premiérový gól. Krejčí rozhodl gólem v prodloužení o výhře Bostonu 4:3 nad Carolinou

Paradoxně i přes výhru zaznamenal obránce Washingtonu Michal Kempný dva záporné body do statistiky +/-, ve které je v této sezoně nejlepším českým hráčem (+23).

Jeho spoluhráč Braden Holtby zastavil 27 střel a připsal si 250. vítězství v 409. startu. Stejný počet výher vychytal rychleji v historii soutěže pouze Ken Dryden.

Brankář David Rittich se podruhé za sebou postavil do branky vedoucího týmu Západní konference, po minulé porážce 2:6 s Torontem ale jeho Calgary tentokrát prohrálo na ledě loňského vicemistra 1:2. Český gólman si připsal 36 zákroků, překonali ho jen Shea Theodore a Derek Engelland.

NHL:
Philadelphia - Washington 3:5 (0:2, 1:3, 2:0)

Branky: 40. P. Myers, 41. Giroux, 48. Laughton - 6. T. Wilson, 15. Connolly, 23. Ovečkin, 25. Burakovsky, 26. Bäckström (Vrána). Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.232. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Bäckström (oba Washington), 3. Giroux (Philadelphia).

Vancouver - Toronto 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 43. Eriksson, 45. Leivo, 64. Edler - 33. Hainsey, 34. Rielly. Střely na branku: 31:30. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. Edler, 2. Markström (oba Vancouver), 3. Andersen (Toronto).

Anaheim - St. Louis 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Branky: 6. N. Ritchie, 36. Rakell, 38. Megna, 46. Henrique - 34. a 59. Thomas, 9. B. Schenn, 16. R. O'Reilly, 60. Pietrangelo. Střely na branku: 27:33. Diváci: 16.854. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo (St. Louis), 2. Terry (Anaheim), 3. R. O'Reilly (St. Louis).

Vegas - Calgary 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 9. Theodore, 50. Engelland - 32. Hamonic. Střely na branku: 38:34. Brankář David Rittich odchytal za Calgary 57:26 minuty, inkasoval dvě branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 94,74 procenta. Diváci: 18.422. Hvězdy zápasu: 1. Engelland, 2. Theodore, 3. Fleury (všichni Vegas).

ČTK, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít