Lang rozhodl o výhře Detroitu

Hokejista Robert Lang rozhodl gólem o výhře Detroitu nad San José 2:1 v zámořské NHL. Dvaadvaceti zákroky pomohl k vítězství Red Wings brankář Dominik Hašek. Naopak se nedařilo newyorským Rangers, kteří prohráli s Floridou 2:4. Branky domácích vstřelili Petr Průcha a Martin Straka, Jaromír Jágr a Marek Malík si připsali jednu asistenci.

Robert Lang

Robert Lang | Foto: Miroslav Konvalina

Red Wings přerušili výhrou nad San Jose sérii tří porážek. Žraloci přitom dlouho hájili vedení z první třetiny, na němž se asistencí podílel i Milan Michálek. Hned v první minutě třetí části ale vyrovnal Mathieu Schneider a stejný hráč pak devět minut před koncem přihrál na rozhodující gól Langovi.

Naopak střelecky se stále nemůže chytit Jágr. Duel s Floridou byl už pátým po sobě, v němž kapitán Rangers neskóroval. Asistoval sice u první Průchovy trefy v letošní sezoně, ale newyorský tým nakonec podlehl 2:4. Na výhře Panthers se jednou přihrávkou podílel Rostislav Olesz, dvěma góly zazářil slovenský útočník Jozef Stümpel. Jágr a spol. přitom měli v zápase jasnou střeleckou převahu, z téměř dvojnásobného počtu střel ale vytěžili polovinu gólů než soupeř.

Snadnou kořistí pro Vancouver byli hokejisté Chicaga, kteří bez tří klíčových hráčů Martina Havláta, Michala Handzuše a brankáře Nikolaje Chabibulina podlehli 0:5. Brankář Roberto Luongo, který přišel před sezónou z Floridy, tak vychytal první čisté konto v dresu Canucks.

Premiérového vítězství na domácím ledě se dočkali obhájci Stanley Cupu z Caroliny. O výhře nad Atlantou 5:4 rozhodl v druhé minutě prodloužení Anton Babčuk Carolina tak porazila Atlantu už podruhé v sezóně.

Výborný vstup do sezony potvrdili hokejisté Anaheimu vítězstvím 6:2 nad Edmontonem. Ducks zatím z devíti zápasů jenom dvakrát prohráli, v obou případech navíc až po samostatných nájezdech. K triumfu nad Oilers přispěli dvěma góly Ryan Getzlaf a Travis Moen.

Významného jubilea dosáhl v duelu s Washingtonem útočník Colorada Joe Sakic, který jako jedenáctý hráč v historii NHL překonal hranici 1500 bodů. Hokejisté Avalanche ale podlehli Washingtonu 3:5, zejména kvůli 45 úspěšným zákrokům brankáře Olafa Kölziga.

New York Rangers - Florida 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 24. Průcha (Jágr), 54. Straka (Malík) - 9. a 57. Stümpel, 25. Campbell (Olesz), 47. Kolník. Střely na branku: 37:27. Diváci: 18.200

Carolina - Atlanta 5:4 v prodloužení (3:1, 0:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 5. E. Staal, 17. Walker, 20. Hutchinson, 45. Bayda, 62. Babčuk - 4. Boulton, 32. Sim, 38. Mellanby, 49. Kovalčuk. Střely na branku: 38:36. Diváci: 15.008

Chicago - Vancouver 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Branky: 24. a 57. H. Sedin, 5. Cooke, 17. Morrison, 32. Pyatt. Střely na branku: 32:31. Diváci: 11.641

Minnesota - Los Angeles 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky: 14. a 29. Rolston, 35. White - 51. Willsie. Střely na branku: 29:36. Diváci: 18.568

Detroit - San Jose 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky: 41. Schneider, 52. Lang - 18. Bernier (M. Michálek)
Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 23 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 95,7 procenta
Střely na branku: 39:23. Diváci: 20.066

Colorado - Washington 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Branky: 12. a 58. Brunette, 42. Sakic - 1. Clark, 29. Green, 31. Ovečkin, 44. Zubrus, 60. Bradley. Střely na branku: 48:30. Diváci: 17.047

Anaheim - Edmonton 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Branky: 25. a 50. Getzlaf, 9. a 54. Moen, 22. S. Niedermayer, 36. Shannon - 8. a 28. Stoll (na druhou Hemský). Střely na branku: 20:31. Diváci: 13.537