Letní OH v roce 2008 budou v Pekingu

Letní olympijské hry v roce 2008 se uskuteční v čínské metropoli Pekingu. V Moskvě o tom rozhodl Mezinárodní olympijský výbor. Peking už v roce 1993 prohrál o dva hlasy proti kandidatuře Sydney na pořádání her v roce 2000. Dalšími kandidáty letos byly Ósaka, Toronto, Paříž a Istanbul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Moskvy uvádí náš spolupracovník, zpravodaj Slovenského rozhlasu Roman Kebísek, Peking zvítězil až ve druhém kole volby. V prvním sice obdržel nejvíce hlasů, nikoli ale potřebnou nadpoloviční většinu. Ve druhém kole pak čínská metropole uspěla před Torontem, Paříží a Istanbulem. Během prezentace čínští představitelé hovořili o výstavbě supermoderního sportovního komplexu, pohodlné dopravní infrastruktuře a vůbec o tzv. zelené olympiádě. Hlavní nevýhodou Číny byla kritika za porušování lidských práv. Podle zastánců její kandidatury se ale tato země právě díky olympijským hrám více integruje do mezinárodního společenství.

Marika Táborská, Roman Kebísek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme